Cam kaldırma modülü sağ cam - sol cam + tetik YARDIM

F70E2C75-CB0C-4CFE-9792-B4DAD89C5E2A.jpeg

Hocam modülün bağlantı şeması bu şekilde. Arabanın sağ camını kaldıran düğmenin altında 6 tane kablo var istiyorsanız hepsinin işlevini tek tek yazayım ?
211B5FD1-3EF4-4C3F-B8C4-A32EA80E1A98.jpeg

1 numaralı kablo:Farlar yanınca düğme aydınlatması yanıyor
2 numaralı kablo:Bu kabloda araç kontağını açınca + yük var fakat cam kaldırmaya basınca - yük var
3 numaralı kablo: Araç kontağı açınca direkt artı geliyor kaldır indir yapınca da sürekli artı var
4 numaralı kablo: şasi
5 numaralı kablo:Araç kontağı açınca direkt artı geliyor kaldır indir yapınca da sürekli artı var
6 numaralı kablo: Yine araç kontağı açıkken + var fakat cam kalkarkende + var

Son düzenleme:
2 numaralı kablo:Bu kabloda araç kontağını açınca + yük var fakat cam kaldırmaya basınca - yük var
Bu kablo hariç dugmenin diğer kablolarina dokunma. 2 numarali kabloyu sök 86 ya bağla.Verdiğim şemayı şöyle duzenle 85 e akuden +12v ver , 30 a dokunma - vermeye devam et. İşlem senin istediğin olsun.87 ile düğmedeki 2 numaralı ucu yeni bir kablo ila bağla, tamamdır. Sonucu yaz.

Son düzenleme:
Hocam şemada gösterdiğim modülden gelen sağ cam için olan sarı ve sarı/yeşilli kabloyu nereye bağlamam gerekiyor bu düzenlemeye göre

?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevapları yukarıda yazdığımı düşünüyorum.Profesyonel bir oto elektrikçiden yardım almalısınız.

Hocam ilgilendiğiniz için teşekkür ederim. Bulunduğum yerdeki tüm oto elektrikçilere gittim yapanı bulamadım. Bende internette çözüm bulmaya çalışıyorum.

Hocam ilgilendiğiniz için teşekkür ederim. Bulunduğum yerdeki tüm oto elektrikçilere gittim yapanı bulamadım. Bende internette çözüm bulmaya çalışıyorum.
Bulunduğunuz yerde dükkan açan kişiler bu olayı yapamıyorsa sakın aracınızı teslim etmeyin

Önce sol tarafdaki anahtarla şöför camını kontrol ediniz.
Hocam sol camı kaldıran anahtar zaten artı tetikle çalıştığı için artı kablosunu buldum kestim modüle bağladım. Fakat bu sağ camı kaldıran düğme yukarda anlattığım gibi. Sizin en son yazdığınız şekilde bağlantı yaptım fakat bu sefer modülden gelen, sağ cama bağlanması gerekn 2 kablo boşta kaldı.
Bulunduğunuz yerde dükkan açan kişiler bu olayı yapamıyorsa sakın aracınızı teslim etmeyin
Birsürü yere sordum ben yapmıyorum bu işi dediler. En son girdiğim dükkandaki adamda bu işler boş adam işi gibisinden bişey söyledi sinirlendim çıktım. Şuanda internetten arayış içerisindeyim

Daha önce aynı konuya yazdığım cevabı tekrar edeyim tabi ürün garantili yapıp yapmamak size kalmış.

Modülü açın farklı tetik alan rölenin ortak ucunu ayırın kabloyla dışarıya taşıyın.

Daha önce aynı konuya yazdığım cevabı tekrar edeyim tabi ürün garantili yapıp yapmamak size kalmış.

Modülü açın farklı tetik alan rölenin ortak ucunu ayırın kabloyla dışarıya taşıyın.
Bu işlemden sonra elimdeki röle ve kabloları nasıl bağlamam gerekiyor

Forum istatistikleri

Konular
127,947
Kullanıcılar
449,592
Son üye
E.E.M.

Yeni konular

Geri