Cam üzerine arge

EmreAKTAS

Üye
Merhabalar
Daha önce forumdaki abilerimden almış oldugum bilgilerle ufak bir cnc yaparak bu yolda bir adım daha geliştiren abilerim ve kardeşlerime çok teşekkür ederim.

Şimdi başka bir argem var ve cnc de bir camın üzerine küçük bi işlem yaplması gerek
Örğ;[video=youtube;MLJcoPtGlbA]https://www.youtube.com/watch?v=MLJcoPtGlbA[/video]

Bu şekilde bi çalışma düşüne biliriz fakat desen değil harfler olucak.

Bu konuda ücret karşılında bi üstadım yardımcı olursa çok sevinirim.

Çok gürültü çıkarıyor yerine galvo teknik kullansanıza hem daha hızlı hem daha az gürültü çıkarıyor.

Merhaba; Yeriniz nerededir.? Eğitimi ve işleme uygulamasını nerde almayı-yapmayı düşünüyorsunuz.?

Merhaba; Yeriniz nerededir.? Eğitimi ve işleme uygulamasını nerde almayı-yapmayı düşünüyorsunuz.?

Antalyadayız nerde yaptıracağım çok önemli kargoylada işimizi halledebiliriz önce küçük bi demo çalışırız sonuç istediğimiz gibi olursa argenin devamına geçebiliriz hocam.

Çok gürültü çıkarıyor yerine galvo teknik kullansanıza hem daha hızlı hem daha az gürültü çıkarıyor.
Üstadım galvo teknik hakkında çok bilgim yok cama işlenir mi, işlendiği durumda sonuç ne olabilir ? bir çok sorum cevapsız kalır bildiğim hazır yöntemden çalışmayı tercih ederim, fakat galvo ile işlem yapırabileceğim birini önerirseniz konu hakkında detaylı konuşabilirim.

Üstadım galvo teknik hakkında çok bilgim yok cama işlenir mi, işlendiği durumda sonuç ne olabilir ? bir çok sorum cevapsız kalır bildiğim hazır yöntemden çalışmayı tercih ederim, fakat galvo ile işlem yapırabileceğim birini önerirseniz konu hakkında detaylı konuşabilirim.
Bir arkadaşım aldı galvo makinesinden performası gayet iyi aynı zamanda istanbul daki silah üreticileri de kullanıyor. Yarın arkadaşımla bir görüşeyim (kendisi cam/dekorasyon) temrin tanımı birim fiyatı nedir öğrenip size PM atarım.
Monalisa resmini çizildiğini gördüm ayrıca bir çok karışık desenlerde yapılabiliyor(Tarama).
Kolay gelsin...

Bir arkadaşım aldı galvo makinesinden performası gayet iyi aynı zamanda istanbul daki silah üreticileri de kullanıyor. Yarın arkadaşımla bir görüşeyim (kendisi cam/dekorasyon) temrin tanımı birim fiyatı nedir öğrenip size PM atarım.
Monalisa resmini çizildiğini gördüm ayrıca bir çok karışık desenlerde yapılabiliyor(Tarama).
Kolay gelsin...
Ustam ilginiz için çok teşekkür ederim yarım muhakkak haber bekliyorum. bi detaydan bahsetmek isterim; camın üzerin desen değil sadece yazı yazılıcak. yazı fotunun yüksekliği ise ort: 10 cm kadar olucak.

Antalyadayız nerde yaptıracağım çok önemli kargoylada işimizi halledebiliriz önce küçük bi demo çalışırız sonuç istediğimiz gibi olursa argenin devamına geçebiliriz hocam.
Üzgünüm okadar uzun bir süreç takip edecek zamaım yok. İyi çalışmalar.

Cam üzerine yazı istiyorsun..camın ebatları ve cam kalınlığı ne olacak,Yazıdan sonra Başka işlem yapılacakmı?Çerçeve, ışık, boyama gibi?Varsa bir örnek gösterirsen daha iyi fikirler verebiliriz.

Cam sıradan bir cammı özel bir cammı? Cam üzerindeki kazıma derinliği ne olacak? Yazı fontu ne olacak?

En önemlisi adet ve süre?

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Geri