Cade Simu Türçeleştirilmiş Hali

Merhaba...
Ne yaptıysam bir türlü simulasyon çalışmadı. Bana basit bir devre şeması hazırlayıp gönderebilir misiniz.
Teşekkürler

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
arkadaşlar bu programla uğraşanın ellerine sağlıkta ama şöyle bi sıkıntı var simulasyon yaptığımız zaman bütün bağlatılar yok oluyor bununla bi ilgilenseniz lütfen...

program güzele benziyor ekts gibi basit değil,hazırlayan arkadaşa teşekkürler

Arkadaşlar çok teşekkürler basit bir kumanda devresi çizmek için sabahtan beridir program arıyordum.
Onun için Autocad yuklemeye felan kalktım. Bu program muhteşem yeterli, Kontaktor - röle sigorta gibi basit devreleri hemen çizebiliyor. Az bir çizim bilgisiyle hemen çizime başlayabiliyorsunuz.

Emeği geçenlerden Allah cc Razı olsun.

Son düzenleme:
arkadaşlar basit start stop devresi burdan bakabilirsiniz

Zaman rölesi kulandığım zaman sıkıntı yaşıyorum. Ekts de çizilmiş çalışan programı CADe de çizince devrede zaman rölesi varsa devre istenildiği gibi çalışmıyor. Bu sorunla karşılaşan var mı?

Arkadaşlar çok teşekkürler basit bir kumanda devresi çizmek için sabahtan beridir program arıyordum.
Onun için Autocad yuklemeye felan kalktım. Bu program muhteşem yeterli, Kontaktor - röle sigorta gibi basit devreleri hemen çizebiliyor. Az bir çizim bilgisiyle hemen çizime başlayabiliyorsunuz.

Emeği geçenlerden Allah cc Razı olsun.

çizeceğin şey çok basitse ekts bunun için daha uygun olabilir.

Son düzenleme:
güç devresi: bıçaklı sigorta ve termik manyetikten cıkıp 3 faz kontaktöre giriyorum..... kumanda devresinde bıçaklı sigorta ile termik manyetigin acık kontagından gecip kontaktörün bobin ucuna giriyorum.simule edip bıcaklı sigorta ve termigi manuel olarak kurdugumda,kumanda devresindeki acık kontaklarını kapatıyor ancak kontaktör bobini enerjilenmiyor ve güç devresindeki kontaklar kapanmıyor.baglantıyı yaparken kabloları sol menuden kullanmadım.hatta nötr e nötr kablosu faza faz kablosunu da kullandım ancak bobini enerjilemiyor.bobine direk enerji vermeyi denedim enerjilendi ve kontakları kapattı...Ancakk sigortanın ve termiğin kontaklarından gecip gelen aynı faz bobini niye enerjilendirmiyor.Bu programın hatasımı benim hatammı D:D:D

güç devresi: bıçaklı sigorta ve termik manyetikten cıkıp 3 faz kontaktöre giriyorum..... kumanda devresinde bıçaklı sigorta ile termik manyetigin acık kontagından gecip kontaktörün bobin ucuna giriyorum.simule edip bıcaklı sigorta ve termigi manuel olarak kurdugumda,kumanda devresindeki acık kontaklarını kapatıyor ancak kontaktör bobini enerjilenmiyor ve güç devresindeki kontaklar kapanmıyor.baglantıyı yaparken kabloları sol menuden kullanmadım.hatta nötr e nötr kablosu faza faz kablosunu da kullandım ancak bobini enerjilemiyor.bobine direk enerji vermeyi denedim enerjilendi ve kontakları kapattı...Ancakk sigortanın ve termiğin kontaklarından gecip gelen aynı faz bobini niye enerjilendirmiyor.Bu programın hatasımı benim hatammı D:D:D

çizdiğin devrenin ekran görüntüsünü koyar mısın

koyacaktım ancak silmisim kayıt etme sorunuda oldugu için programda yani en azından benim kurdugum programda direk cıktım kayıt etmeden ama tekrar cizip göndericem kardes.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri