c/k sorunu.....

ice_man374

Üye
arkadaşlar nedir bu c/k......c 1.kondansatörün gücü k da akım trafosu cevirme oranı.......peki akım trafosu 100/5 lik ve 1.kondansatörümde 1,5 kvar......
c/k= 1,5/20 = 0,075 çıkıyo... ben rölede c/k ayarını 0,07 ve 0,08 denedm her ikisindede sistemde yük olmadığı halde 8 kademenin tamamını devreye soktu ve hala kapasite istiyodu.....
ben bu oranı 0,25 veya 0,5 yaptığımda normal ışığı yandı...ama bütün kademeler devredeyken....

ya ben sorunu anlamadm neden böle yaptı bu röle....röle entes-rgt8 .....
c/k oranın belli olduğu halde röleye başka oran girmek doğru mu?? yada ufak değişiklikler yapılabilirmi c/k oranında??

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
arkadaşlar nedir bu c/k......c 1.kondansatörün gücü k da akım trafosu cevirme oranı.......peki akım trafosu 100/5 lik ve 1.kondansatörümde 1,5 kvar......
c/k= 1,5/20 = 0,075 çıkıyo... ben rölede c/k ayarını 0,07 ve 0,08 denedm her ikisindede sistemde yük olmadığı halde 8 kademenin tamamını devreye soktu ve hala kapasite istiyodu.....
ben bu oranı 0,25 veya 0,5 yaptığımda normal ışığı yandı...ama bütün kademeler devredeyken....

ya ben sorunu anlamadm neden böle yaptı bu röle....röle entes-rgt8 .....
c/k oranın belli olduğu halde röleye başka oran girmek doğru mu?? yada ufak değişiklikler yapılabilirmi c/k oranında??

baglantılarını gözden geçir yük yokken demişsin kapalımıydı çıkışların farketmedigim bir alıcı olabilir devrede kondansatör grubunu bu röleye ilk kademen en küçük bir sonraki tam katı olarak dizayn edilmeli akım trafon da doyma ulaşmış olbilir röle bunu yük varmış gibi algılayabilir genelde kompanzasyon da yapılan yanlışlık jeneretörün akım trafolarından geçen yerlerde karşılaşabiliyorum röle ayarlarını gözden geçir akım trafo oranı kısmı prımer deger yazılır 100/5=100 gibi

baglantılarını gözden geçir yük yokken demişsin kapalımıydı çıkışların farketmedigim bir alıcı olabilir devrede kondansatör grubunu bu röleye ilk kademen en küçük bir sonraki tam katı olarak dizayn edilmeli akım trafon da doyma ulaşmış olbilir röle bunu yük varmış gibi algılayabilir genelde kompanzasyon da yapılan yanlışlık jeneretörün akım trafolarından geçen yerlerde karşılaşabiliyorum röle ayarlarını gözden geçir akım trafo oranı kısmı prımer deger yazılır 100/5=100 gibi

akım trafosu 100/5 lik ..ve 1. kademe 1,5 kvar....c/k oranını 0,07 ve 0,08 ikisinide denedm....akım trafosunun primer akımını 100 olarak girdm...cosfi yi önce 1 yaptm olmadı 0,99 yaptım gene olmadı 098,097,096,095 hatta 0,85 bile denedm gene değişiklk olmadı....sonra kondansatörler yeni olduğu halde teker teker ölçtüm boşalmış olabilr diye sorun yoktu....ayrıca sistemde ki bütün yükleri teker teker kapadm...(ana şalterden değil,sadece anahtarla kapadm yada fişini çektm)....gene değişiklik yok bütün kademeleri teker teker devreye alıyor ve eksik kompanzasyon uyarısı geliyor.....aklıma gelen tek sebep akım trafosuyla ilgili bir sorun olabileceği......
değerli fikirlerinizi bekliyorum sebep ne olabilirki başka???

Dostum muhtemelen akım trafosu sekonder bağlantınız hatalıdır S1 ve S2 uçlarını yer değiştirip tekrar deneyin

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri