c++ ile program yazma

harf

Üye
arkadaşlar ben bu dev c++ dan aynı dos işletim sistemi gibi yazmaktan başka bişey yapamadım visual studio mu kullanmam gerek bir hesam makinası yapacağız pencere menü,görsellik bunları nasıl yapacağız bana bir video veya site ve en iyi açıklayıcı bir kitap tavsiye edermisiniz teşekkürler

visual studio ultimate yükledim ve pc yi çok kasıyor örnek dersten hesap makinası yaptım fakat tam anlamıyla öğrenmiş deyilim buton ekliyoruz peki istediyimiz bir simgeyi ikonu buton olarak nasıl kullanacağız sadece visual studiodaki araçlarımı kullanabiliriz butonu eklediyimizde yazılımı kendisi çıkıyor ben herşeyiyle kendim yapmak istiyorum acaba c++ buildermi yüklesem bana fikir verin teşekkürler

C++ ile windows programlama için birden fazla kütüphane var, hangisini kullanıyorsan o kütüphaneyi ve programlama modelini de öğrenmen lazım.
.Net kullanıyorsan Windows Forms veya Windows Presentation Foundation.
.Net kullanmayacaksan MFC var. Onu da kullanmayacaksan Win32 API var (fakat bu sonuncusu C kütüphanesidir, C++ değil).
C++ Builder'ın kendi kütüphanesi var: VCL.

Visual studio kullanabilirsin.Visual c++ kullanarak hesap makinesini kolayca yapabilirsin.Tabi ne kadar c++ bildiğine bağlı.Şimdiden kolay gelsin...

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri