C Derleyici Sorunu

eemabal

Üye
slm arkadaşlar dev c, turbo c kullandım ama proğramı derleyip çalıştırdıktan hemen sonra anlık olarak konsol açılıp kapanıyor bunun nasıl bir çözümü var daha önce bu sorunla karşılaşmış olanlar varsa nasıl yaptıklarını anlatırlarsa sevinirim.. Elimde şerafettin arıkan ın c proğramlama dili kitabı var, ve iyi bir kaynakmış söylendiğine göre.

Konsolu acip konsoldan baslatirsan olur. Veya program sonuna programin bitmesini bir muddet geciktiren birsey koy.

.exe uzantılı çalışan dosyayı açtığımda da aynı şey oluyor. Sürekli aynı komutu proğram sonuna eklemekten daha kolay bir çözümü olmalı bunun. Yada o gecikmeyi sağlayacak komut ne olabilir c proğramı için?

en başta stdlib.h i include et, sona da return den önce system("pause"); komutu ekle hallolur

İkinci bir alternatif olarak da #include<stdio.h> dan sonra #include<conio.h>///return 0 dan öncede getch(); getir yine istediğini elde edebilrsin..

iyi günler kolay gelsin ben dev c++ ta bi program hazır bi program ekledim ama derlemeyi yağtıktan sonra hata veriyor yardımcı olabilecek varmı_????

iyi günler kolay gelsin ben dev c++ ta bi program hazır bi program ekledim ama derlemeyi yağtıktan sonra hata veriyor yardımcı olabilecek varmı_????
program kodunu yaz bana özelden bakayım hata var mı nereden kaynaklı?

scanf di galiba c# ki gibi console.readln();

Forum istatistikleri

Konular
128,121
Kullanıcılar
449,826
Son üye
SK.

Yeni konular

Geri