C# dan SQL e Double/Decimal değer eklemek

Merhaba arkadaşlar, çalıştığım firma için bir irsaliye programı yazıyorum.
irsaliyeye eklediğimiz malların kilo bilgisini de veritabanına kaydetmek istiyoruz.
Önce decimal türünde kaydetmeye çalıştım, işin içinden çıkamayınca double a döndüm ki meğer double benim çalıştığım skalada ağırlık bilgisi saklamak için decimalden daha uygun bir değişken türü.

SQL-CLR Type Mapping

double number;
bool result = double.TryParse(textBox3.Text,out number);

insertCommand.CommandText = "INSERT INTO Products (ProductCode, ProductName, Weight, UnitID) VALUES ( @ProductCode, @ProductName, @Weight, @UnitID )";

insertCommand.Parameters.Add("@Weight", SqlDbType.Float).Value = number;
int succesfull = insertCommand.ExecuteNonQuery();

textbox3 de 3.3 yazdığım zaman veritabanına 33 şeklinde kaydoluyor.
aynı şeyi decimal olarak denedim ve aynı sonucu aldım.
google da saatlerdir örnek kod arıyorum ama hiç biri farklı bir sonuç vermedi. nerede yanlış yapıyorum?

Sorgunu şu şekilde değiştirip denermisin :

insertCommand.CommandText = "INSERT INTO Products (ProductCode, ProductName, Weight, UnitID) VALUES ( @ProductCode, @ProductName, " + double.Parse(textBox3.Text) + ", @UnitID )";

Bu şekilde SQL bir hata verdi. kolon sayılarıyla ilgili bir hata mesajı aldım. aslında bu şekilde update veya delete yapılabiliyor ama galiba insert komutu için değişkenleri parameters.add şeklinde eklememiz gerekiyor... yine de cevap için teşekkür ederim çünkü çözüme ulaşmamda yardımı oldu.

Bu konuyu araştırırken kafamda farklı şimşekler çaktı ve sonucu şu şekilde elde ettim.

double number;
bool result = double.TryParse(textBox3.Text, NumberStyles.AllowDecimalPoint, CultureInfo.InvariantCulture, out number);

insertCommand.CommandText ="INSERT INTO Products (ProductCode, ProductName, Weight, UnitID) VALUES ( @ProductCode, @ProductName, @Weight, @UnitID )";

insertCommand.Parameters.Add("@Weight", SqlDbType.Float).Value = number;

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,921
Son üye
TursuBidonu

Yeni konular

Geri