C# da Seri Port ve USB Seri Port Kontrolü

esesli

Üye
merhaba arkadaşlar..
c# ta seri port programlamayı öğrenmem gerekiyor. bunun için internetteki dökümanlardan genel bir bilgi edindim.. fakat c# ta seri port kullanımına dair örneklere ihtiyacım var.
ve usb seri port ile ilğili internette ingilizce dökümanlar var anlayamıyorum elinde türkçe kaynak olan arkadaşlardan yardım bekliyorum..
c# seri por programlama örnekleri ve usb seri port programlamaya dair acil yardımınıza ihtiyacım var..
teşekkür ederim...

merhaba arkadaşlar..
c# ta seri port programlamayı öğrenmem gerekiyor. bunun için internetteki dökümanlardan genel bir bilgi edindim.. fakat c# ta seri port kullanımına dair örneklere ihtiyacım var.
ve usb seri port ile ilğili internette ingilizce dökümanlar var anlayamıyorum elinde türkçe kaynak olan arkadaşlardan yardım bekliyorum..
c# seri por programlama örnekleri ve usb seri port programlamaya dair acil yardımınıza ihtiyacım var..
teşekkür ederim...

esesli,

forumda cevabını bulabilirsin.
forumda programlama bölümünü inceledim ve aşağıdaki dosyayı buldum :

.NET Framework 2.0 ile Seri Port Haberleşmesi

önce arama yapmanı tavsiye ederim iyi çalışmalar

Ekli dosyalar

• dotNET Framework 2.0 ile Seri Port Haberleşmesi.rar
    126.6 KB · Görüntüleme: 120
seri port ile max232 ve pic16f628 veya benzeri kullanimi ile ilgili devre veya bağlantı şeması varmıdır acaba

seri port ile max232 ve pic16f628 veya benzeri kullanimi ile ilgili devre veya bağlantı şeması varmıdır acaba

628uart.gif

Merhaba
C# bilmiyorum ama VB kodları ile yazılmış bir çalışmamı sunayım.Tam bir paket olarak verilmiştir.PC tarafındaki ve PIC tarafındaki yazılımları da mevcuttur.PC'den PIC'e data yollama prensip çalışmasıdır.Seriport ile çalışma yapacak öğrenci arkadaşların çok işine yarayacağını düşünüyorum.

Not dosyaların hepsini C:\ ye kaydedin.VB programı C:\ göre derlendi.Kolay gelsin.

https://www.kontrolkalemi.com/forum/attachments/etekno_pc_pic_on_off-rar.23917/

Forum istatistikleri

Konular
128,119
Kullanıcılar
449,824
Son üye
Lecterer

Yeni konular

Geri