C/C++ da opencvyi devcppye ekleyemiyorum arkadaşlar bi yardım edin

nanit

Üye
arkadaşlar Dev cppde c++la resim ve video üzerinde çalışıcam open cvyi bir türlü derleyiciye ekleyemedim her programda cannot find -lcxcore hatası veriyor bir yardım edin şimdiden teşekkürler

Arkadaşım kannak kodlarından mödül derlerken en çok başıma gelen olay sistemde (derleyici) bulunması gereken uygulamaların uygulama (derlenen) tarafından bulunamamasıdır. Çıktıları kontrol et çalışan derleyici modüllerini nereden açıyorsa o aradığı uygulamayı oraya kopyalayarak sorunu çözebilirsin.

Bazı kaynak kodları sizin sisteminizi herşeyi tamam kabul eder fakat sisteminizde olması gereken bir driver yada driver kaynak kodları bulununmaz ise o size :

"zartzurt not found " der o da:
Header dosyanızdaki
#include zartzurt.h

satırından kaynaklanır, bu dosya belki kopyala yapıştır(belki çünkü içinde #include cacık.h satırı varsa bu filim bitmez) çalışabilir.
Yapmanız gereken o modül hangi donanım yada donanım servisini çalıştırıyorsa onun kitaplığını bulup yüklemenizdir.

Kolay gelsinn..

zorlandım ama çözdüm gibi olay header fileslerde değilmiş dostum dll dosyaları eksikmiş ondan bu hata çıkıyor cxcore210.dll highgui210.dll cvaux210.dll cv210.dll dosyalarını ekledim şimdi çalışıyor programlar

0 dan dil ogrenmek istiyorum

kardeş daha yolun başındasın belliki sana önerecegim ya bi kitap al yada içinde açıklamalı örneklerin oldugu bi pdf yada buna benzer bişeylerden bakarak çalış ben 3 dili bu şekilde ögrendim ve forum siteleriyle sürekli soru paylaş kendi başına çözmeye çalışma karşılaştıgın sorunları hem yıldırıcı oluyor hemde seni bilgisayardan sogutuyor bide bilgisayar programlama herşeyden önce hayal gücü gerektirir benim ilk başlarda çok yetersizdi zamanla gelişti bol bol alıştırma yaparak baya bi yol katedebilirsin şimdiden başarılar

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri