Cızırtıyı Nasıl Kesebilirim ?

lewwwent

Üye
Öncelikler merhaba Sitede arama yaptım ama bulamadım.

Evde kendime küçük bir mp3 bluethoot fm müzik çalar yapmak için Yurt dışından malum siteden 2 parça ürün aldım.

1- 5v Mp3, fm, bluetooth player ( arabaların kasetçalarlarına takılanlardan )

2- 5v 3 wat çıkışlı amfi.

Bu 2 parçayı çift çıkışlı 7.800 Amper power bank paralel bağladığımda (5v 2 amper ve 1 amper çıkışı var ) mp3 playerın sesini kıstığımda ve hafif sesle müzik dinlerken cızırtı yapıyor. herhangi birini başka bir power banka taktığımda bu cızırtı olmuyor. Tek Powerbankdan çalıştırmak istiyorum ve bu cızırtıyı nasıl kesebilirim yardımlarınızı bekliyorum.

P0pNNO.png

Pwrbnklar anahtarlama yaparak gerilimi yükseltir bu işlem anında biraz parazit de üretilir, farklı kalite cihazlar var dolayısıyla ürettiği parazit de değişiyor mantıklı yorumum bu.

Pwrbnklar anahtarlama yaparak gerilimi yükseltir bu işlem anında biraz parazit de üretilir, farklı kalite cihazlar var dolayısıyla ürettiği parazit de değişiyor mantıklı yorumum bu.

Cevabın için teşekkürler banada bu mantıklı geldi. Bu Paraziti 5v akıma kondansatör koyarak kesebilirmiyim.

1- Boğum (ferrit nüve) olan usb kablo dene,
2- süper cap edin onunla çalıştır 10F gibi.
3-daha ekonomik çözümler bak 9-12v akü ve gerilim regülatörüyle 5v düşürüp çalıştır.

Forum istatistikleri

Konular
128,132
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri