Cılkını çıkaran iş ilanları!!

Okumuş cahil yöneticilerdense, alaylı (çıraklıktan gelme:)) yöneticilerle çalışmayı yeğlerim. Anlatılanlar tamda okumuş cahilleri anlatıyor. İşe ve olaylara insani bakmayı, empati yapmayı hiç düşünmezler, çünkü bu evrelerden geçmemişlerdir. Baba, amca, enişte vs akraba ilişkilerine binayen bir yere gelmiş ve o yeri kaybetmemek için her yolu mübah bulan insanlardır. Ne desek boş yani; e-postalarındaki powerpoint sunularında mutluluk ve huzur bulsunlar. face'de paylaştıkları kadar paylaşımcı olsunlar. Benden uzak olsunlar :D

haklısın birader
bi ara bende böyle saçma sapan bi iş ilanı ile karşılaştım, şöyle birşeyler yazıyordu.
1-Server ve Active directory konusunda tecrübeli
2-exchange ve isa server i iyi bilen
3- 3d studio max yada maya 8 iyi bilen
4-pc ve laptop anakart tamirinde tecrübeli
5-uydu ve dsmart montaj kurulum yapabilecek

gördüğünüz gibi ben burayı aradım herşey var dedim (salladım bu kadar isteğe ne kadar maaş verecek diye merak ettim)
bana dediki " 750 maaş + yol + yemek , ssk 3 ay sonra"
burda 5 adamın yapacağı işi yapacak tek bir adam aranıyor ama 1 adama verilecek maaşın tamamı bile verilmiyor, bu adam elemanmı arıyor enaimi siz söyleyin.

Elektrik teknisyeni aranıyor diye ilan veriliyor.detayına girip okuyoruz tavuk kesimhanesinde çalıştırılacak diyor gelde dellenme arkadaş.eleman dört dörtlük kalifiye eleman olsun usta olsun ama maaşı az olsun ucuza çalışsın,mantık bu!! yazıklar olsun bu zihniyetlere...

Gülüp geçiyorumdum , bir baktım işe birini bulmuşlar , şimdi bana gülüyorlardı . Neyseki yataktan düştüm rüyamış .
Bu devir bilgi ve çalıştırıldığınız firmaya para kazandırma devri . çok para kazandır , az para al . İş bulabilirsek .Sayğılar .

adamlar fakülte diplomalı amale arıyor...hem de dört dörtlük amele!?

Ne yazıkki temeldeki sıkıntı ihtiyacın ne olduğunun bilinmemesi ve danışmanlık şirketlerindeki kişilerin de masa başında bu ilanları hazırlaması.

ülkemizin seçkin danışmanları tarafından hazırlanan bir ilandan hatırladığım bir parça:

"... sıkada programlarını bilen..." Scada kelimesini kulağı ile duyup Türkçe şekli ile yazarsan karşına bu çıkıyor.

hani fıkra var

komutan askerinden bir lazer yazıcı istiyor o da laz bir asker getiriyor.
komutan serzenişte bulunuyor Allah'tan scanner istemedik diyor :)

Bugün gördüm elektrik teknikeri ilanı, su tesisatından anlıyan diye devam ediyor, tam teşekküllü komanda tekniker hayalinin getirdiği sonuç bu...maalesef

Arz talep dengesi olmayan sektörlerde çalışan insanların tümünde karşılaştığı iş ilanlarıdır...
İnsana saygı olmayan, işçi değilde köle arayan firmalarda uzak durun, kısa vadede zarar etsenizde uzun vadede kazançlı çıkarsınız.

eeee ülkede bu kadar okumuş işsiz varken adamlar da isterde ister...

adamlar istiyoda istiyo bide adam gibi para verse nerdeyse bedavaya köle arıyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,123
Kullanıcılar
449,830
Son üye
xkullanıcı45

Yeni konular

Geri