Cılkını çıkaran iş ilanları!!

valla o listedeki özellikleri barındıran arkadaşlar varsa ....iş aramaz.....:)
....İŞ TEKLİFLERİNİ......DEĞERLENDİRİR......:D
değilmi ama..

Bizim işyerimizde benzer ilanlar veriyor."Esnek çalışma saatlerinden kasıt ne acaba"
Biz çok uzun zamandır 12 saat vardiyalı çalışıyoruz.İşçi kadrosunda olduğumuzdan mesaimizi alıyoruz ama çalışan mühendis arkadaşlar maalesef aynı saat çalışmalarına rağmen mesai alamıyorlar.Çalışan da biraz tecrübe kazanayım deyip katlanmak zorunda kalıyor.Sonra daha iyi şartlarda iş imkanı bulunca gidiyor tabiki.Ama şirket yönetimide ya bu adamlar neden durmuyo diye hiç sormuyo.İşe girecek yada yeni girmiş arkadaşlara tavsiyem çalıştığı yerdeki personel sirkülasyonuna dikkat etsinler.Çok sık işe giren çıkan varsa o işyeri kararlı ve düzgün bir işyeri değildir.Fazla bağlanmamak gerekir.

Yine bir ilan ;

Elektrik - Enstrüman Bakım Uzmanı

İlan Tarihi: 16.01.2011

Şehir/Ülke: XXXXX

Personel Sayısı: 1

Firma XXXXXX
Genel Nitelikler:
Üniversitelerin elektrik-elektronik mühendisliği bölümünden mezun olmak,
. XXXXX'da ikamet ikamet etmek ya da edebilecek durumda olmak,
. Tercihen, bakım-onarım-montaj alanlarında 0 - 2 yıl deneyim sahibi olmak,
. Analitik ve kavramsal düşünmek,
. İyi derecede İngilizce bilmek,
. Ekip çalışmasına yatkın olmak
. Yazılı ve sözlü iletişimi kuvvetli olmak,
. Seyahat engeli olmamak,
. Askerliğini yapmış olmak (bay adaylar)
İş Tanımı:
Şirketimizin XXXXX merkez işyerinde, Site Mühendislik Müdürlüğü bünyesinde, bakım-onarım-montaj süreçlerinden sorumlu bakım uzmanı olarak çalışmak.

İlanda verilen tüm özelliklerim var. Özgeçmişimde açıklamalar var ayrıca güzel bir önyazı ile de anlatmışım. Ama gelen cevap şöyle;

Sayın XXXXXX XXXXXX,

Yapmış olduğunuz başvurunuzla Şirketimize göstermiş olduğunuz ilgi ve güvene teşekkür ederiz. Özgeçmişiniz İnsan Kaynakları Bölümü tarafından değerlendirilmiş ancak sözkonusu pozisyonla ilgili olarak olumlu sonuçlanmamıştır. Bununla birlikte başvurunuz şirketimizin ilgili bölümlerinde ortaya çıkabilecek diğer kadrolarında değerlendirilmek üzere bilgi bankamızda saklacaktır. Niteliklerinize uygun bir pozisyon olması halinde sizinle tekrar temasa geçeceğimizi bildirir, çalışmalarınızda başarılar dileriz.

İstenen özelliklere sahip olup en azından bir mülakata çağrılmayı beklerdim. Yine diyecek birşey bulamıyorum!!?

bir kaç ilan da rastladım : elektrik mühendisi veya yüksekokul mezunu:). artık hangisi denk gelirse diye ilan veriyorlar sanırım...

bir kaç ilan da rastladım : elektrik mühendisi veya yüksekokul mezunu:). artık hangisi denk gelirse diye ilan veriyorlar sanırım...

Bu ilanın tek anlamı var.
Biz mühendise de teknikere de aynı maaşı veririz. Bizim için nasıl olsa farketmez.

Geçenlerde böyle bir ilana msj atmıştım dedim bu kadar istekleriniz var insanlardan ne kadar maaş vereceksiniz 12 madde yayınlamışsınız ve bunların içinden toplasanız 6 değişik meslek sahibi insanın işi çıkar vereceğiniz maaş nedir 6 maaş bedelimi... Böyle düşünüpte patronun gözüne yada başka yerine girmeye çalışan ik yönetici veya elemanlarına kendilerini işsiz yerine koyup ona göre sıralasınlar bu abuk subuk istekleri patrona sözüm bile yok.Her ikiside şunu unutmasınlar 1. dünya ülkelerindeki şirketlerin başarıları çalışanlarının tek bir iş yapmasından ve lokal uzmanlıktan geçtiğini unutmasınlar mesele birden fazla değil 1 tane bile olsa o meziyeti en iyi şekilde kullanmaktır bunun adına uzmanlık denir her işten anlamak mesele değildir bildiğin işi bu bir çekiçle bir nala vurmak dahi olsa onu kusursuz ve zamanında ve eksiksiz ,mükemmel yapmaktır mesele

yaman kardeş çağırılıpta ne olacakki size bir form verecekler doldurun diyecekler halbuki ellerinde cv'niz olduğu halde ama yinede bunu isterler ki üşenirler belkide pc'yi açıp bakmaya...

yaman kardeş çağırılıpta ne olacakki size bir form verecekler doldurun diyecekler halbuki ellerinde cv'niz olduğu halde ama yinede bunu isterler ki üşenirler belkide pc'yi açıp bakmaya...
hayır nedeni o değil.
söylemeye veya sormaya cesaret!! edemedikleri şeyleri forma yazarlar..
belli bir standart olsun diye düşünenler de var tabiki..

Bu ilanın tek anlamı var.
Biz mühendise de teknikere de aynı maaşı veririz. Bizim için nasıl olsa farketmez.

Bir anlamı daha var. İkisinede aynı işi yaptırırız, iş aslında amelelik. Hatta işin aslı okul okumasa da yapar ama okumuşu varken ne uğraşayım lise mezunuyla mantığı da yatar.

"32 Yaşını aşmamış Elektrik Teknikeri aranıyor."

sabah gazetesinde var
genelde 30 yaş falan denirdi ama ,
neden 30 değil 32...:)
yazım hatası mı..

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,905
Son üye
smartnet