Buzdolabını kondansatör bağlayarak A sınıfı yapmak

caytarla

Üye
Profilo derindondurucu buzdolabım var.Motorunda kondansatör bağlı değil yeni buzdolaplarında kondansatör bağlı.Kaç mikro faratlık kondansatör bağlarsam çektiği akımı düşrebilirim.Dolap çalıştığında 1.30A çekiyor teşekkürler.

dondurucu dolap kompurasörünün gücüne baglı sececegin kondansatör

Kardeş Bunu nasıl öğrenebilirim 8 mikro farat bağladım amperde değişme olmadı.

Bu konu hakkında yardımcı olacak kimse yokmu, bilgisi olan....

Boşu boşuna uğraşmayın sarfiyat anlamında hiç bir faydası olmaz ne tüketiminiz değişir nede ödediğiniz bedel. Bir iş yapmadan önce atacağım taş ürküteceğim kuşa değermi diye mutlaka araştırın.

Profilo derindondurucu buzdolabım var.Motorunda kondansatör bağlı değil yeni buzdolaplarında kondansatör bağlı.Kaç mikro faratlık kondansatör bağlarsam çektiği akımı düşrebilirim.Dolap çalıştığında 1.30A çekiyor teşekkürler.

söz konusu kondansatör kalkışda yardımcı olmak için. amperi düşürme şansınız yok.

sadece kondansatör takılarak ....A... sınıfı yapmak ....sizcede çok basit bir çözüm olmazmı?
herkes kond. takarak A sınıfı yapardı cihazlarını...A sınıfı cihazın verimliliyle alakalı.

daha önceki buzdolabım Arçelikti 10 senelikti onda işe yaramıştı çektiği akımı 3 te 1 oranında düşürmüştüm.

Birde geçen bir mağazada gördüm Buzdolaplarının arkasında kondansatörler gözüküyor benim buzdolabım B sınıfı 2 senelik benimkinde yok Aynı buzdolabının firma A++ sını çıkarmış benim buzdolabının yıllık tüketiminin yarısını yazmışlar.Bana ilginç geldi.....cevaplar için teşekkürler başka fikri olan....

a++ özelliği kullanılan motorun daha az enerji harcamayla daha fazla iş yapabilme yeteneğinin yanısıra sistem farkından da kaynaklanmaktadır

Forum istatistikleri

Konular
128,119
Kullanıcılar
449,823
Son üye
bulday

Yeni konular

Geri