Buzdolabını 12 v ye çevirmek

Emirgkts

Üye
Merhabalar babamın tırı için küçük bir buzdolabı aldık 220v r600a 16gr birde buna motor aldık 12-24 v lbp r134a motor aldık bu ikisini birleştirip hangi gazı basmalıyız ??

Dolaba motor niye Aldınız kendi motoru yokmu. Bu kadar uğraşmak yerine ınverter Alsaydınız 12 v 220

Valla ne yapmak istediğinizi anlamadım. Elinizde bitane buzdolabi mi var şuan.

Buna yeni motor takacaksiniz 12 v demi. Kendiniz yazmışsiniz tekrar okuyunca gördüm. Kompresör gaz cinsi ne ise onu basacaksıniz.134a
Ama ikisini birlestirmekten kasıt ne onu anlamadım. Eskk kompresöru söküp yenisini takacaksiniz demi

Buna yeni motor takacaksiniz 12 v demi. Kendiniz yazmışsiniz tekrar okuyunca gördüm. Kompresör gaz cinsi ne ise onu basacaksıniz.134a
Ama ikisini birlestirmekten kasıt ne onu anlamadım. Eskk kompresöru söküp yenisini takacaksiniz demi
Aynen öyle olacak ama dolap r600 sıkıntı olmaz değil mi?

Sistemi bi temizleseniz iyi olur aslında. Ama pek sorun çıkaracağını sanmıyorum. Kompresör değişecek o yüzden normal çalışmaya devam eder diye düşünüyorum. Iyi vakum yapın ams gaz vermeden.
Serkan abi daha iyi bilir görürse yazar

buzdolabı r600 gaz miktarı 16 gr ise takılan motor 134 gaz ise gaz miktarı 40 gr olmaldır.

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,892
Son üye
bekmezci

Yeni konular

Geri