Buzdolabım sogutmuyor

İkbalman

Üye
İki kapılı Hotpoint 4yillik buzdolabım var dün akşam motor çalışmamaya basladi. Sonrasında fişi çekip sabaha kadar bekledim sabah taktım motor çalışıyordu fakat oda sıcaklığında hava üflüyordu 2 saat kadar bekledim soğukluk artmayinca yetkili servisi çağırdım. Servis geldi drayeri değişti gaz bastı 650tl aldı gitti 8 saate kadar sogutacagini söyledi 4 saat geçti halen oda sıcaklığında buzdolabı. Bı değişim olurmu verdiğim fiyatı geçtim dolap bu kadar saat sonrami soğutmaya başlayacak.

Ekli dosyalar

• IMG_20190819_143456602.jpg
    IMG_20190819_143456602.jpg
    188.3 KB · Görüntüleme: 18
Başka bir sorun var görünüyor. Gelen servis yetkili ise çağırıp yaptıkları hatayı bulup düzeltmelerini isteyin. Ayrıca düzeltme için ayrı bir fatura çıkartmamalarını öyle bir durumda şikayat ediniz.

650 tl ciddi bir ücret. Madem yetkili servissin çöz. birde 8 saate ne demek? Bir buzdolabını fişe tak çalıştır 5 dakika içinde soğutmayı elle hissedersin. Bir kaç saate de BOŞ OLAN bir buzdolabında soğutmayı görürsünüz.

Yok öyle yağma. Parayı al git yaptığı işin arkasında duracaklar.

Keske iyi bir arastirma yapsaydiniz. O paranin ustune bir miktar daha koysaydiniz yenisini alirdiniz.

E sınıfı bir buzdolabının günlük tüketimi 2,46kwh/gün yıllık tüketimi 898kwh/yıl
A++ bir buzdolabının günlük tüketimi 0,5kwh/gün yıllık tüketimi 182kwh/yıl
http://www1.mmo.org.tr/resimler/dosya_ekler/728306c33e38495_ek.pdf
Yıllık tüketim farkı 716kwh dir. Meskenler için elektrik birim fiyatı vergi ve fonlar dahil 0,618134 tl dir.
https://www.google.com/search?rlz=1C1PRFC_enTR841TR841&ei=gO5aXcO6K-ejmwWqlI34CA&q=elektrik+birim+fiyatı+2019&oq=elektrik+birim+fiyatı&gs_l=psy-ab.1.0.0i71l8.0.0..16842...0.2..0.0.0.......0......gws-wiz.Qhq68mRd78c
Yıllık tasarruf miktarı 442,584TL dir. Elektriğe gelen zamları da hesaba katarsak her yıl 500tl tasarruf desek 4 yıl için bu 2000tl yapar. Bu sadece enerji tasarrufundan buzdolabınızın 4-5 senede bedavaya geleceğini gösteren basit bir hesaptır. Ülke ekonomisine ve enerji tasarrufuna katkısı ise paha biçilmez !

İşimiz hallolsun diye ses cikarmadik ama aradan 10 saat geçti buzdolabından hiç soğutma olmadı aynı başta nasılsa öyle oda sıcaklığında hava üflüyor. Aradım servisi sabah gelip tekrar bakacaklarını söylediler. Şimdi başka biyerden başka sıkıntı var derlerse ben ne yapayım sonra diyorlarki esnafiz soyleyiz böyleyiz İstanbul'da esnafa nasıl guvenecez anlamış değilim.

Paraya bak ya. Resmen soygun

Bu cümleyi ne için kurdunuz bilmiyorum ama aylık 100tl'den fazla elektrik faturası gelen ev pek yoktur (lüks olanlar hariç) buda günde 3,33tl yapar ki bu parayı dilenci dahi almaz. Yaptığı iş yanında elektrik tüketim ücretinin oldukça makul seviyelerde olduğunu düşünüyorum.
Asgari ücretin %5'inden az !

Bu cümleyi ne için kurdunuz bilmiyorum ama aylık 100tl'den fazla elektrik faturası gelen ev pek yoktur (lüks olanlar hariç) buda günde 3,33tl yapar ki bu parayı dilenci dahi almaz. Yaptığı iş yanında elektrik tüketim ücretinin oldukça makul seviyelerde olduğunu düşünüyorum.
Asgari ücretin %5'inden az !
Konunun elektrik harcamasiyla ne alakasi var anlamadim Sn abim.

Konu servisin almis oldugu para. Bastigi gaz gram x birim fiyati + iscilik icin cok ucuk rakam. Sektorun icinde oldugumuzdan bu tepkiyi verdim keza Gurkan arkadasimizda ayni tepkiyi verdi. O fiyata buzdolabi kompresoru degistirilir ki burda sadece gaz basmislar.

Koni sahibi arkadasimiza onerim biraz bagirin çağrın altta kalmayin. Ciddi servis ucreti vermissiniz hakkinizi sonuna kadar arayin.

Gelen servis hicbirsey yapmasada servis belgesi tutturun gerekirse merkezlerini arayin.

Konunun elektrik harcamasiyla ne alakasi var anlamadim Sn abim.

5 sene ve üzeri B sınıfı ve altı dolaplarda oluşan arızaların devamının geldiğini, değiştirmenin size ve ülke ekonomisine katkısını göstermek istedim. Piyasa hareketlenir, enerji tasarrufu bireysel + Genel olur, arızalara ekstra para verilmemiş olur. Her yönden avantaj.
Ben sırf tasarruf amaçlı hiç arıza yapmamış olan 13-14 yıllık bosch buzdolabımı yenisiyle değiştirmiştim 5 sene geçti kendi parasını çoktan çıkardı şimdi bana çalışıyor !

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri