buzdolabımın içinden su damlıyor

Aynı sıkıntı bir kaç hafta benim başıma evde kullandığım beko no-frost buzdolabı servisten geldikten sonra su akıtmaya başladı. Baya akıtıyordu. Dolabın önündeki kapı menteşe dibinden aktığından menteşeyi çürüttü biraz kapı açılıp kapanırken ötüyor biraz neyse. Gelen servis dolabın 3 gün buzlarının erimesi gerektiğini söyledi. 3gün sonra gelen servis dolabın buzluğunun arka kapağında defros (bu şekilde telaffuz ediyordu yanlış yazmış olabilirim) grubu denen bir parçayı değiştirdi ve motora inen tahliye borusuna bir kablo sokarak kanalları temizledi. Sonuç: 60TL (sadece kanal temizliği defroz grubu denen parça garantiye dahildi) masraf ve su damlatmayan buzdolabı :)

Aynı sorun benim dolabımda da var. Markası Vestel. 2 kapılı no frost. Buradaki servis timeri değiştirdi. Resistansı sağlammış. Sorunun düşük voltaj durumunda veya ısıtıcının çalışması durumunda elektriklerin kesilmesi ile bu işlemin olmadığı dolayısı ile fazla buzlanma olduğu oluşan bu fazla buzlanmanın da çözüldüğünde buzdolabının içindeki köpükleri suya boğduğunu, köpükler de böyle suyla dolduğu zaman da böyle damlatma yapıyormuş. Çözümü için 3 gün dolabın kapılarını açık bırakın dediler. Bende komik buldum. Bir evde buzlukta et ürünleri, altta meyve sebze var iken 3 gün içinde çözülen etlerin atılması vs vs hiç mantıklı gelmedi hatta çok komik bile diyebilirim. :) başka bi çözümü yok mu. Bu şekilde çözüyormuş servis buradakileri.

Ürününüzün markası modeli yok ? kimse de müneccim değil. anlayabildiğim kadarı ile ürününüz no frost bir ürün ve alt bölme tavanındaki ızgaradan su akıyor. şayet böyle ise tahlie kanal - ara bölme ısıtıcının değişip , tahliye deliğinin temizlenmesi gerekiyor
beyler size bişey sorcam ben buzdolabımın bi sorunu nu sizle paylaşmak istiyorum benım buzdolabımın üst kısmında herhangi bi sorunu yok alt kısımda damlama yapıyo sogut muyor içini actım üst kısımın altında buzlanma yapıyo ben ona sıcak su tahliyesi yaptım tahliye borusu kırlıydi ve bıde komperasör taki su hep bıtıyo bıtıncede koku yapıyo tahliye borusu nada temizledim gayet yukardan su ıyı akıyor anlamadıgım konu Şu herkeste su taşar bende su bitiyor bi fikri olan yazsın

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri