Buzdolabı sigorta attırıyor

1. Prizde fişte arıza yok
2. Tamamen dolaptan kaynaklanıyor
3. Ne yapılabilir.
4. Bu durumda toprakğı şaseden ayırır çalıştırırsam sıkıntı olurmu

1. Prizde fişte arıza yok
2. Tamamen dolaptan kaynaklanıyor
3. Ne yapılabilir.
4. Bu durumda toprakğı şaseden ayırır çalıştırırsam sıkıntı olurmu

anladığım .
1 - kontrol priz ve fişe kontrol edildi diyorsunuz
a - kablosunda
b - prizde
c - fişte
yanık , kısa devre vs gibi sorunlar yok

2 - dolap başka prizden denendi sorun devam ediyor. ( test yapıldı herhalde eminsiniz )
3 - ? tam bilğiler gereklidir .
4 - doğru olmaz herhalde denediniz çalıştı sorun yok
veya soruyorsunuz .

toprağı ayırmak dediğinize göre kaçak akım röleniz var gözüküyor
var mı bir soralım ?

atan siğorta mı yoksa kaçak akım rölesi mi ?

forum yazılarını inceleyin .

https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/buzdolabı-sigorta-attırıyor.100080/

https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/buzdolabı-ve-sigorta-atması.57579/

https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/buzdolabı-sigorta-attırır-mı.116833/

Cevap için teşekkür ederim. Buzdolabı 2 saat beklesikten sonra düzeldi. Şuan kaçak akım rölesi atmıyor. Acaba neyden kaynaklıdır

Cevap için teşekkür ederim. Buzdolabı 2 saat beklesikten sonra düzeldi. Şuan kaçak akım rölesi atmıyor. Acaba neyden kaynaklıdır

ısınan bir yer soğumuş olmalı ısındığı zaman tekrar atabilir . sorunu bulmak gerekir ,
motor kısmına toz dolmuştur , termostat , sensör gibi sebebler .

Kompresörün sargilarinin govdeye kacak verip vermedigini kontrol etmen gerek genelde kompresor yapar bu arizayi

Aynı sorun yeni açılan fırınlarda da oluyor. Bende de oldu. Özellikle eve yeni gelen yada yeni açılan cihazlarda Nem farkından dolayı cihazın gövesinde nem molekülleri cihaza yapıştığından toprak ile Nötr arasında ufak bir sızma meydana getiriyor.Ve bu da kaçak akımın atmasına sebep oluyor.

cevaplar için teşekkür ederim. Henüz birşey yapmış değilim. Aradan 2 hafta geçti. bir daha sigorta kaçak akım rolesi artırmadı. Tşekkür ederim. gelişmeleri buraya yazacağım

Merhaba arkadaşlar. Son durum.
2 gün önce tekrar kaçak akım attı. Özel servis çağırdım. Lambalara dondurucuya vs baktı. Bir şey bulamadı. Direkt motor değişecek dedi. Motor için 900 istedi. Güvenmedim servis parası vererek geri gönderdim. Şimdi yetkili servis çağırdım 5 güne ancak gelirmişş. Şimdi bekliyorum. Önerileriniz.

Merhaba arkadaşlar. Son durum.
2 gün önce tekrar kaçak akım attı. Özel servis çağırdım. Lambalara dondurucuya vs baktı. Bir şey bulamadı. Direkt motor değişecek dedi. Motor için 900 istedi. Güvenmedim servis parası vererek geri gönderdim. Şimdi yetkili servis çağırdım 5 güne ancak gelirmişş. Şimdi bekliyorum. Önerileriniz.
İzolasyon megeri ile adam gibi bir kontrol yapılması lazım . Bunu yapamayacağınıza göre yapabilecek birilerine güvenmekten başka şansınız yok .

Kompresör dolap gövdesine vibrasyon önleyici lastik takozlar üzerine oturur yani gövdeden izoledir ancak kompresör gövdesine bağlı topraklama kablosu şaseye bağlı olduğu için kompresör gövdesindeki kaçak direkt dolap gövdesine geçer. Bu kabloyu çıkararak sorunun kompresörden mi yoksa diğer parçalardan mı (Kablo,ısıtıcı,v.s.) olduğu anlaşılır. Vibrasyon önleyici lastik takozun civata somunlarının kompresör gövdesine temas halinde olmadığını görsel olarak kontrol edin mutlaka. En pratik tespit yöntemidir.

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri