buzdolabı motoru(ekovat) ile kompresör yapılırmı

korkmaz_design

Yönetici
Yönetici
Yönetici
arkadaşlar lastik şişirmek ve boya tabancası için kendime bi şey yapmak istiyorum tanklı olmasa olur bu ekovatın hava çıkışı hangisidir ve lastik gibi şeyleri şişirirken problem olur hava basıncıyla örneyin büyük lastik şişirken

yapan kişiye 6 bar'ı geçme demişler..

selamlar tabiki olur 4-6 bar elde edebilirsiniz.motorda 3 adet rekor vardır bunların biri basınç 2 si emiş rekorudur bilginize zaten motor çalışınca parmaklarınızla basıncı ve emişi rahatlıkla tesbit edebilirsiniz

Olur ama; Tank olmadan boya tabancasının ihtiyacı olan havacı karşılarmı bilmiyorum.

aslında tanklı yaparsam iyi olur ama basınc işi korkutuyor daha önce böle şöylerle uğraşmadım...

tanklı yapılırsa nasıl yapmak lazım

arkadasım öncelikle kolay gelsin
benim iki defa denemem oldu bu konuda sana kısaca aktarmaya calısacağım
1.tank olmadan hıcbır işe yaramaz,tank olsa bile normal boya tabancasıyla kullanamazsın hava kısa surede bıtıyor sadece hoby amaçlı airbrush calıstırır bu iş içinde on numara
2.son yaptığım kompresöre iki adet ekovat 1/3 yüksek basınc (derin dondurucu ekovatı)bağladım hava tankıda resimdekinin yaklasık 4-5 katı 1 dk da doluyor (6 bar)amacım zımba tabancası için hava uretmekti gayet basarılı.
3.eekovat surekli olarak hava ile birlikte bir miktar yağ basar ve bunun geri dönüşü olmayacağı için sürekli bir süre sonra yağ biter ve ekovatsıkısır elden cıkar yag takvıyesı gerekır
4.soğutma sistemleri kapalı düzendir içinde hava nem olmaz emiş borusunun bi r ucu sürekli açık olacağı ve hava basacağı için bır süre sonra ekovat içinde korozyon oluşur
5.tank olarak dalgıç pompa tankı kllanabilirsin basınç eşliği yüksektir ve tahlikeli olmaz
6.tek olan boru basınc borusudur
7.son olarak acık bırakacagın emıs borusuna havanın gırısını kasmıyacak özellikte bır filtre tak

ayrıca bir adet emniyet ventili takman da faydalı olur..

Arkadaşlar yanlışsam düzeltin tüm bu anlatılanlar neticesinde ekovattan kompresör olmaz ama blower olur diyebilirmiyiz.

Arkaşadım bizim okulda senınki gibi aynı motorla yapılm kompresor wardı ve onu uzun bi süre kullandım ben yaklasık olarak 4 bar üretebiliyodu motor senınkınn aynısı doru hatırlıyosam slovenya malı motor o motoru bi depoya baglamıslar yaklasık 4 barlık bi hava basıncı üretebiliyoduk.

slm arkadaşlar bende 60ltlik köpük püskürtme makinası var ben farklı bir çalışma yapmak istiyorum.buzdolabı moturu ile hava basma gibi şanşımız varmı?varsa resimdeki sistemi kursam yeterlimi:)

buzdolabı motoru(ekovat) ile bisiklet tekerleği veya futbol topu gibi şeyleri şişirebilirsin ama daha fazla basınclı hava istenen yerlerde yeterli gelmiyor

Forum istatistikleri

Konular
128,170
Kullanıcılar
449,934
Son üye
peldayilmaz

Yeni konular

Geri