Buzdolabı kompresör üstü kabı

TahsinONAR

Üye
Ariston marka 4 yıllık buz dolabımın altında su görünce kompresörün üzerindeki tabak şeklindeki plastiği delindiğini gördüm.Bunun yenisini nereden bulabilirim?Görevi nedir?Ayrıca fan çalışmıyordu elimle ilk hareketi verdiğimde çalışmaya başladı.Tozu iyice temizledim(gerçekten müthiş bir toz vardı)Bu fanı yenilemelimi yoksa bu tür problemin bilinen bir çözümü varmı?saygılar yardımlarınız için teşekkürler.Kompresörde el değmeyecek kadar bir ısınma var.Ayrıca bahse konu fan çalışmamasına rağmen bozdolabı soğutuyor.Mıknatıslı fitil temas ettiği zemin (çift kapaklı dolap)üst kapakla birleştiği yerde el yakıcı bir ısı var

Yönetici Notu: Paylaşılan fotoğraf, fotoğraf paylaşım sitesinden silindiği için kaldırılmıştır.

bu kap su kabı buzdolabının içindeki fazla sular bu kapta toplanır motor sıcaklığından ucar gider eğer süt gibi bişiler dökülmüş ise dolaba kap içinde koku yapar sıksık temizlenmelidir.fan tozdan sıkışmış olabilir. kolay bozulmaz temizlendikten sonra bişi kalmayacaktır. bosh.servis semih . sakarya /akyazı sıcak veya soğuk silikon ile delik kapana bilir.bu kaba benzer bi kapta konulabilir yerine

merhaba kompresörün üzerindeki su kabını değiştirmeniz gerekiyor bunu en yakın yetkili servis ten temin etmelisiniz cihazınızın ve kompresörünüzün aşırı ısınması kompresörün yanındaki kondanser fanın çalışmamasından ileri geliyor fan ın kesinlikle değişmesi gerekiyor cihazınız soğutsa bile kompresörünüzün aşırı ışınmadan dolayı yanacağından emin olabilirsiniz kompresör değişimleri 250 tl den aşağı yapılmıyor yanlız fan değişimi 50 tl iş işten geçmeden paranızı sokağa atmadan toz dan dolayı sıkışan fanı değiştirin veya değiştirtin yanlız yetkili servis haricinde diğer kişilere müdahale ettirmeyin oturduğunuz bölgeyi belirtirseniz size en yakın servis numarasını da verebilirim...

Belirtiginiz arıza dolabın gerekli hava akımını sağlayacak ortama kurulmadıgını çevrede ve havadaki (mayk) ların pamukcuklar halinde fan tarafından emildigini ,fan miline sıkışan pamukcukların motorun kalkış güçünü yenebilecegi seviyelere ulaştıgını bu nedenledir ki fan motorun sökülüp temizlenmesi burclarının boşluklu olup olmadıgının kontrolü boşluklu ise degişimi şarttır .

Yetkili servis veya normal tamirci fiat bazında size uygun herkez bu işlemi kolayca yapabilir yetkili servislerin temizleme gibi bir yetkileri olamaz sadece parca degişimi ile sorunu çözerler .Su kabı yedek parçacılarda 5 tl fan motoru ise 15 tl dir.

Son düzenleme:
beyler size bişey sorcam ben buzdolabımın bi sorunu nu sizle paylaşmak istiyorum benım buzdolabımın üst kısmında herhangi bi sorunu yok alt kısımda damlama yapıyo sogut muyor içini actım üst kısımın altında buzlanma yapıyo ben ona sıcak su tahliyesi yaptım tahliye borusu kırlıydi ve bıde khompersör taki su hep bıtıyo bıtıncede koku yapıyo tahliye borusu nada temizledim gayet yukardan su ıyı akıyor anlamadıgım konu Şu herkeste su taşar bende su bitiyor bi fikri olan yazsın

beyler size bişey sorcam ben buzdolabımın bi sorunu nu sizle paylaşmak istiyorum benım buzdolabımın üst kısmında herhangi bi sorunu yok alt kısımda damlama yapıyo sogut muyor içini actım üst kısımın altında buzlanma yapıyo ben ona sıcak su tahliyesi yaptım tahliye borusu kırlıydi ve bıde khompersör taki su hep bıtıyo bıtıncede koku yapıyo tahliye borusu nada temizledim gayet yukardan su ıyı akıyor anlamadıgım konu Şu herkeste su taşar bende su bitiyor bi fikri olan yazsın
Suyun taşmasını mı istiyosun. O zaman her 8 saatte birdondırucu kapağını yarım saat açık tut. Ama şunu da unutma, normal çalışma şartlarında su taşmaz. Karlanma senin kullanımını engellemiyorsa bırak defrost işlemi ile kendisi eritsin. Dolabın çalışma düzeni iklim ve ortalama kullanım şartlarına göre tasarlanır. Senin müdahalen olası arızayı görmene engel oluyor. Kullanma klavuzunda yazanların dışında müdahalede bulunma. Arıza olduğunu düşünüyorsa yetkili servisi veya güvendiğin bir özel servisi çağırabilirsin.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri