Buzdolabı için sigorta seçimi

Tuncasol

Üye
Buzdolabı ve derin dondurucu için ayrı hat çekip sigortalarını ayrı yapmak istiyorum.
Fakat nasıl hangi tip sigorta alacağımdan emin olamadım.

Aklıma ilk B16A geldi fakat Ka değeri kaç olmalı ?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
bu KA değerinin etkisi nedir tam olarak? google'da arattım ama elektronik terimler oldugu için pek anlayamadım. daha sade bir açıklaması var mıdır?
tam olarak ne yapıyor yani ?

bu KA değerinin etkisi nedir tam olarak? google'da arattım ama elektronik terimler oldugu için pek anlayamadım. daha sade bir açıklaması var mıdır?
arayıp yorulma @sami inci usta yazdıysa düşünmeye bile gerek yok. elektrikçi olmadığım için ustamın tavsiyeleri altındır.

6kA demek 6000A'e kadar sigortanın kısa devre akımına dayanabilmesidir. Ondan sonra nanay yavrum nanay, ver eline yeni sigortalar.
Seçimi ise kısa devre hesaplarıyla yapılması gerekmekte ve onu da işin içinde değilseniz pek kavrayabileceğiniz şeyler değil.

6kA demek 6000A'e kadar sigortanın kısa devre akımına dayanabilmesidir. Ondan sonra nanay yavrum nanay, ver eline yeni sigortalar.
Seçimi ise kısa devre hesaplarıyla yapılması gerekmekte ve onu da işin içinde değilseniz pek kavrayabileceğiniz şeyler değil.
işin içinde olsam zaten böyle bir soruyu sorma gereği duymazdım burada dimi haliyle teknik detayda bilgi eksikliğim var onuda araştırarak bilen kişilere danışarak gideriyorum.

Ergen tribi yemek nasil oluyor? 🤣
Bakiniz: Konu sahibinin yaziniza cevabı... 🙂
işin içinde olsam zaten böyle bir soruyu sorma gereği duymazdım burada dimi haliyle teknik detayda bilgi eksikliğim var onuda araştırarak bilen kişilere danışarak gideriyorum.
Türkçe yazım kuralları hakkında da bilen birilerine danışsanız keşke...

şimdi sesli düşüneceğim, yine dayak yiyeceğim, olsun ben düşünürüm okuyanda beni ciddiye almaz.
1- eksik bilgi (buzdolabı derin dondurucu;)
2- ev tipi mi? sanayi tipi mi?
3-bir bir daha iki eder biliyorum da bu naneler kaç tane
4- kaç watt bu amcalar yani gücü filan bir de sınıfı lazım değil mi?
5- ben elektrikten anlamam ama elim alet tutar. yani hesabını kitabını bilmem. var sayalım sigorta panosundan bir hat çektim (kesinlikle yapamam) mutfağın yanındaki oda çok güzel kiler taklidi yapıyor, bu amcaları da oraya yerleştirdim (ev tipi ve de A+++) yawf araya bir sigorta koyayım da hani kötü yola düşerlerse giden dolaplar olsun sadece sigorta atsın dedim. geldim kaç amper bir de sınıf (a-b-c filan) sordum. bilen ustam dedi ki 5 amper b sınıfı yeter sana. baba daha ne sorayım neden diye ustam biliyor.
bana da alıp montaj yapmak kalır. bu arada ne yetenekliymişim ben yahu. olmayan kilerime olmayan derin dondurucumu ve var olan buz dolabımı koydum, sigorta panosundan hat çektim, üstüne araya sigorta bile bağladım. aferin bana. sanırım şurada hata yaptım 2-3-4. soruları sormadım kusuruma bakmayın.

Forum istatistikleri

Konular
127,871
Kullanıcılar
449,461
Son üye
evenzhou

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri