Buzdolabı birden soğutmamaya başladı

Marka çok önemli değil. Zaten hepsi Çin kaynaklı.
Farklı kriterlere yönelin.
Soğutucu gazı r134a olmamalı. Artık kullanılmıyor ama bazı markaların alt modellerinde olabilir. Ozon için filan değil. Hem kompresörü sesli çalışır hem soğutma kapasitesi düşüktür.
Soğutucu gazı r600 olup kompresörü Panasonic marka olanını bulursanız çok memnun kalırsınız. Çalıştığı bile duyulmaz. Yatak orasında bile kullanabilirsiniz.
Siemens ve Bosch birçok modelinde kullanıyor. İç etikette yazar. Ordan bakın.
Samsung, LG uzak durun. Servisi yaygın değildir. Parçası servis dışında bulunmaz. Servisin eline düşerseniz malum..
Siemens Bosch grubu çin üretimine döndükten sonra parça sıkıntısı kalmadı gibi. Bugüne kadar ne aradıysam buldum. Fiyatlar da makul.
(Geçen ç.mak. kapak mandalı kırıldı. Parçacıya gittim. 20tl dedi. 15tl attım, bereket versin dedi) samsung veya lg olsaydı yanmıştım. Servis kendi söylüyor bunu, vidasını bulamazsın diye.
Bu konuda Arçelik Beko en iyisidir. Artık ilçelerde bile parçası bulunuyor.
Unutmayın, çalışırken her marka iyidir.
Teşekkürler
Gayet açıklayıcı oldu

sizin dolabın kompresörün üzerinde etikette yazıyor R600 gazlı.
R134a ile işiniz olmaz.

Hepi topu 60 - 70 gram gaz basılır bu modellere; etiketinde yazıyordur soğutucu gramajı
gaz basmak için kaç lira istiyor servisçi arkadaş ?

Gerçekten yerinden oynatmadıysanız dolabı, evaporatöre kazıma bilmemne yapmadıysanız durduk yerde soğutucu kanallarını delmemiş birşey yapmamışsınızdır.
Yerinizde olsam bastırırım gazı, bu modellerde metal kaynağı olmuyor, başka bir reçine türü birşey kullanıyorlar; oradan kılcal kaçak olabilir bence.
birkaç ek noktasına köpük testi yapar; bir şey bulamazsam vakumlar R600 ü bastırırım, kaçak bulursam köpük testinde, onartırım; yerinizde olsam.
aynı hızda kaçırıyor olsa 6-8 sene daha kullanırsınız. Beyaz eşya fiyatları aldı yürüdü gitti iki senede iki katına çıktı.

Küçük kaçakları engelleyen kimyasallar var.

Buzdolabı malzemecilerinden arayın.

Yeni dolap aldım ama bozuk dolabı servise versem incelemesi için nasıl olur...? Gövde içindeyse 10 yıl garantili olmasi lazim gövdenin.
Yeni dolap verirler mi...?
Yada astarı kumaşı geçer mi...?

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,122
Kullanıcılar
449,826
Son üye
SK.

Yeni konular

Geri