Buzdolabı Arızası?

VehbiAksun

Üye
Merhaba Arkadaşlar Evimde Bir Buz dolabı var ve 5 yıllık okadar eski deil ama son zamanlarda soğutmamaya başlamıştı ve bugün son hamlesini yaptı şuanda tam çalışıyor 4. saniyede çıt diye bir ses geliyor duruyor 2 dakka sonra tekrar çalışıyor 4. saniyede çıt yapıp duruyor biraz araştırdım bağzı arkadaşlar ptc röleli felan diyor ne yapmalıyım bilemedim buz dolabı dolu içindekiler buzulucak acil halletmeliyim bilgisi olan arkadaşlar varsa konu altına yazarlarsa çok memnun olurum şimdiden teşekkürler...

Saygılar...​

ürünün marka modeli nedir? Detaylı bilgi verirseniz daha iyi yardımcı olalım

ürünün marka modeli nedir? Detaylı bilgi verirseniz daha iyi yardımcı olalım
IMG_0003.jpgIMG_0004.jpgIMG_0005.jpgIMG_0006.jpg
Hocam Fotoraflarınıda çekim dedim marka vestel regal 5 yıllık felan bukadar kısa sürede nasıl bozulur anlamış deilim yardımcı olursanız sevinirim

bu ürünlerde ptc arızası çok görülüyor. resimdeki ptc nin aynısından bulup değiştirebilirseniz sorununuz çözülecektir

3393-363-large.jpg

pr_01_963_min.jpg Hocam o resim tam gözükmüyor acaba o bumu ?

Çünkü içini açtığmda bu malzemeden vardı

Sizin gösterdiğiniz Role Danfoss marka kompresörlerin rolesi. Ancak sizin kompresörünüz resimdeki ise tecumseh kompresör ve bu roleden mevcut olması lazım.

01-03-31150432-b.jpg

tamamdır. bu parçayı sallayın. içinden şıkır şıkır sesler geliyor ise kesin arızalıdır. içi dağılmış. gelmiyorsa da yine yenisi değiştirip deneyin

tamamdır. bu parçayı sallayın. içinden şıkır şıkır sesler geliyor ise kesin arızalıdır. içi dağılmış. gelmiyorsa da yine yenisi değiştirip deneyin
Vallahi hocam kırarak çıkartım ama içinden pil gibi birşey çıktı kararmış bir şekildeydi

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata

Yeni konular

Geri