Buzdolabı Arızası

ssektorss

Üye
Carsidan koye naklettigimiz buzdolabini sanirim koy havasi carpti calismiyor danfos compresor kismindan ayni trafo sesine benzer bir ses geliyor yardimci olabilirseniz sevinirim arkadaslar

Cihaz bilgileri
20190430_133704.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yatay olarak nakledildiyse en az 3-4 saat dikey pozisyonda bekletilmeden çalıştırılmamalı.
Nakliye esansında titreşimden bağlantılarda gevşeme olmuş olabilir kontrol edin.
Bahsettiğiniz ses yardımcı sargı devreye giremiyor sesidir vınlama şeklindedir akabinde termik açar (Tabii termik nakliye sırasında yerinde kalabildiyse) kalmadıysa yanana kadar vınlar. İlk hareket kondansatörü varsa onun da bağlantılarını kontrol edin ölçü aletiniz varsa kapasitesini ölçün.

Son düzenleme:
Yatay getirdik fakat hemen devreye almadik baglantilarinada bakiyorum bi sıkıntı gorunmuyor sanki compresor kalkış yaoaniyorda inliyomuş gibi bi ses var

Yarin ilk işim bunu denemek sayin ustam eğer dediğiniz gibiyse rabbim ne muradınız varsa versin diyorum burdaki ustayada sordum motoru yanmıştir diyordu bakalım sonucu buraya yazarım

uzun süredir yatıyordu ise ilk kalkış kondansatörünün değeri düşmüş olabilir, ya da bunun kablo bağlantısında problem olmuş olması olası

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri