Buzdolabı Arızası Evaporatör Delinmesi

Merhaba arkadaşlar arçelik no frost buz dolabımız üstü soğutuyodu alt kısım soğutmuyodu bende buzluğun arka tarafını söktüm ve evaportörün üstü komple kar yapmıştı normalde bunun olmaması gerekti ısıtıcıyı değiştirmeye karar verdim tam ısıtıcığı değiştirdim otutrdum boruyu düzeltiyodum toplu iğne kadar bi delik oluştu yukarıda yuvarlak şeyin yanında mudahale etmedim gazın boşalmasını bekledim servis çağırdım servis bakmadan yapılmaz dedi ama kafama takılan toplu iğne kdar delik belki o kdar bile yok o deliği çiftli yapıtırıcılarla yapıştırsam bi güzel sıvasam üstüne bi şamrelle hafif sarıp güzel bi şekilde sıvayıp gaz bastırsam nasıl olur bi de o borular tam evaporatörün üzerindeydi birazcık havada kaldı bu bi problem yaratırmı sensörler filan hepsi yerinde fotoraf eklemeye çalışıcam yardımcı olursanız çok makbul olucak

selam en güzeli evaparatörü değiştirmek yapıştırmak çözüm değil

sunfix adında bir macun var. onunla onarabilirsiniz.

işin sağlıklısı argon kaynağı yaptırmak. her argon kaynakçısı da yapamaz dikkatli olun. çok yapıştırıcı gördüm ama buzluklarda adam gibi iş yapan yapıştırıcıya denk gelmedim.

sunfix adında bir macun var. onunla onarabilirsiniz.
sunfix macun bu işe yaramaz.iç basınç yüksek olduğu için dıştan deliğe gerekli baskıyı yaratmaz atar.ha şöyle olabilir iç içe geçen parçalrın arasına sürersen taş gibi olur ben de kullandım sunfix i

arkadaşım sunnfix ile yapıştır zaten kullanma klavuzunu okursan cm2 ye 30 kg basınca dayanıklı oldugu yazıyor no frostlar zaten vakumda çalışır yani çalışırken zaten evaparatörde basınç olmaz dolap fişi çekikkende en fazla 6 7 bar basınç olur yani o basınca rahatlıkla dayanır ama yapıştırırken iyice temizleyip zımparalayıp öyle yapıştır.. elinde tiner varsa yapıştırdıktan sonra parmagını hafif tinerleyip üzerini iyice düzeltip iyice yapışmasını sagla...

selamlar evapotorde benzer durum sunnfix işe yaradımı bılgıı verebılımısınız

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri