Buzdolabı Çalışmıyor

Bana da trimpotdan gelmiyor ama 470 ohm ile çalıştı.

Son düzenleme:
Siz trimpota mudahale edene kadar muhtemelen icerideki buzlanma çözülmüş olabilir.

Isterseniz takip edin yine sogutmama gibi bir sikayet olacak mi?
Oda olabir, evaporatöre baktım karlanma yok denecek kadar az.Şuan tekrar çalıştı enerjiyi kesince belli bir süre korumaya geçiyor olabir mi.Dolap boş çalışıyor şuan işe gidiyorum bakalım sabah ne olucak

Enerji kesilince uzerinde kart varsa bir sure buzdolabi calismayabilir. 3 -5 dakika gibi.

Sonra calisacaktir.

Enerji kesilince uzerinde kart varsa bir sure buzdolabi calismayabilir. 3 -5 dakika gibi.

Sonra calisacaktir.
Sol üst köşede var demek ki ondan çalışmıyor du bende deli oldum bugün çalışmazken
İnşallah sabah bir süpriz ile karşılaşmam

@serkan_48 yardımcı olduğun için çok teşekkür ederim.Buzdolapı çalışıyor, arıza tam olarak ne anlamış değilim.

bence bu buzdolabının sensörü arızalı.çalışıp durduktan sonra tekrar devreye girmesi çok zaman alıyor ve de içindekileri eritiyor..buzdolabının arka kısmında gövdenin içindeki sensörün değişmesi gerekir.

bence bu buzdolabının sensörü arızalı.çalışıp durduktan sonra tekrar devreye girmesi çok zaman alıyor ve de içindekileri eritiyor..buzdolabının arka kısmında gövdenin içindeki sensörün değişmesi gerekir.
Buzdolabı şuan sorunsuz çalışıyor.Muhtemelen arıza temassızlık veya soğuk lehim kaynaklı.Baştan da demiştim ya trimpota giren ayar potu kırılmış diye. Ben trimpotun olduğu karta müdahale ederken ya lehimler koptu yada soketler temassızlık yaptı diye düşünüyorum.

Merhaba arkadaşlar iyi akşamlar dilerim.Buzdolabı bu akşam yine arıza yaptı.Ekovat devreye girip bir kaç saniye çalışıp devreden çıkıyor.Yaklaşık 5 dk sonra,bu işlem tekrarlıyor.Sizce olası arıza nedenleri nedir.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata

Yeni konular

Geri