buz dolabım sürekli çalışıyor

merhaaba arkdaslar yardım edın lutfen aeg arctis 4300 marka 10 yıllık dolabım sürekli çalısıyor bugun tamırcı gonderdım eve motorunun eskıdıgını soylemısler ve 250 lira masraf cıkarmıslar
dolabın derın dondurcusu normal calısıyor alt kapagı derın dondurucu üst kısım normal yerı normal olan ust kısımda arrkasında karlanma oluyor kalınca 1 cm den fazla ama motor hala calısıyor ve motor cok sıcak buna ne yapabılırız acaba

Çalışan motor nasıl arızalı olur
ya bu servis salak
yada elektrik te kanunlar değişmiz haberimiz yok

sadece termostat arızası olan bir buzdolabının motoru niye değişir
motorun üzerindeki termik veya klemens devresinde bir arıza var ise
veya yardımcı sargı termiği bozuk ise sadece o bölüm değişir

ne yapsınlar ellerindeki bakımdan geçmiş motorları birilerine satıyorlar..
para kazanmak için
yoksa hurdaya gidecek..
Geçmiş olsun

arkdaslar kazıklandımmı bılmıyorum motoru değiştiler dolap bir gun süper calıştı ikinci günü aynı halt yine hatta alt tarafı sogutuyodu orada sogutmaz oldu anlıycanız dolab emeklıye ayrıldı motoru geri aldılar 150 lirayı gerı verdıler eskı motorunuz işe yaramaz zaten dedıler arızası ise dolabın kasası komple değişmesi lazımmış onada 300 lira masraf cıkar dedıler dolap su an kapının onunde yenisi aldık arkdaslar anlattıgım dolabın durumu budur bu dolap ayaga kalkarmı geri yaptırıp yada motor takılınca gerı calısırmı acaba dukkana gotururum çalışırsa ama bu sefer tamırcıye para vermek yok siz anlatacaksınız ben yapıcam

dolapta kaçak varmış kasa değişekcekmiş tek motorllu kaldı şimdi bı motor taktırsam duzelırmı yoksa ben tamircinin azizliğinemi ugradım

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,924
Son üye
xxdangee

Yeni konular

Geri