Butonla zamanlı ufo çalıştırma

Bir adet ufo 1 adet kontaktör bir adet zaman saati ve 1 adet buton dan oluşan butona bastığımda zaman saatim ayarladığım dakikaya göre saysın ve zamanı bitinde ufom kapansın kendi başıma yapmaya çalıştım ama bir türlü beceremedim bilir tecrübeli kişilerden yorumlarını bekliyorum iyi günler iyi işler

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Bu elinizdeki malzemelerden zaman rölesi yerine merdiven otomatiği kullanabilirsiniz daha basit olur, merdiven otomatiğinin lamba yazan klemensine kontaktör bağlayıp kontaktörün güç kontağınada ufoyu bağlayabilirsiniz, tek sorun olabilecek konu, zaman ayarını kesin olarak ayarlayamazsınız, deneme yanılma yöntemiyle ufo nun çalışma zamanını ayarlayabilirsiniz.

start-stop butonlu mühürleme devresi kuruyormuş gibi düşün. kontaktör bobininden zaman rolesini besle ve şimdi stop butonu yerine zaman rolesinin NK kontağını kullan.

Forum istatistikleri

Konular
128,123
Kullanıcılar
449,828
Son üye
berkayerdem

Yeni konular

Geri