Tek butonla start stop

Mesut

Onursal Üye
Onursal Üye
Butona bas bırak lamba yansın. Butona bas bırak lamba sönsün.

tek_buton_buton_bas_bırak_lamba_yansın.gif.gif

buton_lamba.png

Ekli dosyalar

• buton_lamba.esc
    28.2 KB · Görüntüleme: 11
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Mesut bey en belirgin, açık ve net bir biçimde çizmiş, düzenleyecek yer neresi? Olabilir...
Bu çizime alternatif olarak bir şema da siz çizin sizinkini de görelim.

Baska bi platformda sayin @Orhan ALSAÇ ayni devreyi uc roleyle yapti. Niyet okumak istemiyorum fakat atilan mesaj bende alayci ve kucumseyici hissiyat olusturdu. Orhan bey, @Mesut bey'in imza mottosununa dikkatinizi cekmek isterim; fotonuza bakiyorum ve erdemli bi tavir gosterebilecek yasta oldugunuzu goruyorum.

Son düzenleme:
Otomatik kumanda konularında, bir problemin birden farklı yolu ve yöntemi var.

Konuda paylaştığım yöntem düşen kenar mantığı ile oluşturulmuş bir devre.

Benim bakış açıma göre 3 röleli sistem pek mümkün değildi.

Orhan bey'in aşağıda ki konuda, 2. ci denemede, farklı çözüm yolu ile sonuca ulaştığı 3 röleli sistemi tebrik edip teşekkürlerimi ilettim kendisine.

http://otomasyonforum.com/index.php?topic=525.msg695;topicseen#msg695

Ancak bu sabah Orhan bey'in atmış olduğu bu mesajı anlamsız ve yersiz buldum.

Orada paylaşılan çözüm, bu başlık altında da paylaşılabilinirdi.

Son düzenleme:
Otomatik kumanda konularında, bir problemin birden farklı yolu ve yöntemi var.

Konuda paylaştığım yöntem düşen kenar mantığı ile oluşturulmuş bir devre.

Benim bakış açıma göre 3 röleli sistem pek mümkün değildi.

Orhan bey'in aşağıda ki konuda, 2. ci denemede, farklı çözüm yolu ile sonuca ulaştığı 3 röleli sistemi tebrik edip teşekkürlerimi ilettim kendisine.

http://otomasyonforum.com/index.php?topic=525.msg695;topicseen#msg695

Ancak bu sabah Orhan bey'in atmış olduğu bu mesajı anlamsız ve yersiz buldum.

Orada paylaşılan çözüm, bu başlık altında da paylaşılabilinirdi.
Mesut Bey Benim sizi rencide etmem gibi bi durum söz konusu olamaz en azından öyle bir niyetle yazılmış bir cevap değildir. sizin belirttiğiniz gibi başka bir platformda ilgili konuşmaları yaptık bunun üzerine aynı konu bu platformda da aynı şekilde paylaşım yaptığınız için hatırlatmak istedim çünkü paltformların amacının birileri bir şey paylaşsın diğerleri alkışlasın olmasından ziyade farklılıkların ortaya konması yardımlaşmaların yapılması diye düşünüyordum ancak bazı arkadaşlarca yanlış anlaşıldım herhalde sizinle daha önce yaptığımız yazışmalara dayanarak sizi rencide etmemek adına konuyu kapalı yazdım ama yanlış anlaşıldım hakkınızı helal ediniz niyetim alaya almak veya küçümsemek olmamıştır. tabi ki ister 3 röleli ister 15 röleli yapınız bu beni ilgilendirmez.

sizinle daha önce yaptığımız yazışmalara dayanarak sizi rencide etmemek adına konuyu kapalı yazdım

Orhan bey,

Farkındamısınız bir gömleğin ilk düğmesi yanlış iliklenirse, ondan sonrası da öyle gidiyor.

Diğer platforma cevaben göndermiş olduğunuz alternatif çözümden rencide olmadım da,

Çözüm yönteminizi burada paylaşmanızın mı beni rencide edeceğini düşündünüz ?

Sizin zannettiğiniz gibi amacım alkışlanmak değil, aksine açtığım her konu, doğru bilinen yanlışların fark edilmesi ve de başka nelerin mümkün olduğu konusunda, farklı alternatif çözümlerin üretilmesi için bir davettir.

Malesef üzülerek söylemek istiyorum ki, bizim meslekte bize düşman lazım değil, biz bize fazlasıyla yetiyoruz.

Zamanımı artık bir şeyler paylaşmakla harcamayacağım.
Bu kontrolkalemi.com forum sayfasında son mesajım.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri