Busbar Sistemi Montaj Birim Fiyatı

tabu68

Üye
iyi günler ben kazakistanda bir şantiye de çalışmaktayım. Proje de olmamasına rağmen ek iş olarak 150 Amper lik busbar sistemi kurulumu ve montajını yaptık. Bu sistemi hakedişe sokacağım fakat birim fiyatı nedir, kaç liradan yapılıyor(m³ veya metre üzerinden) bilgisi olan varsa ve yardımcı olabilirse sevinirim.

Arkadaşlar ben hesabı yaptım ilerde belki başka arkadaşın da işine yarar.
Busbar bilgileri:

4000mm x 29 adet =116mt.
150amper

116 m x 5 A/S = 580 A/S x 14,4 = 8352 USD
( 8352 / 62 ) x 100 = 13470 USD / 116m = 116 USD m birim fiyatı

Fiyat Kazakistan saat ücretine göre hesaplanmıştır.

Adam saat hesabında bir yanlışlık var gibi..
gerçi anlamadım hesabı ama..
116 metrenin montajı kaç saat sürmüş?

Adam saat hesabında bir yanlışlık var gibi..
gerçi anlamadım hesabı ama..
116 metrenin montajı kaç saat sürmüş?
116 metrenin montajı 580 Adam saat sürmüştür. Kazakistanda usta ile iş yapma saatlik ücreti 14.4 dolardır. Burdan çıkan 8352 USD benim almam gereken para olarak hesaplanmıştır. Fakat diğer yandan ben burda taşeron olarak çalışıyorum ve hakediş üzerinden %62 sini alıyorum.Bu yüzden rakam 13470 USD olarak bulunmuştur. Metre başına düşen birim fiyatı ise 116 USD dir.

Tamam şimdi anladım, sağolun.
peki montajı devamlı 5 kişi mi yaptı..?

Yanlis anlamayin Sn.tabu68 5 a/s 150A'lik busbara iyi bir deger 4m'lik icin tabi donusler, inisleri bilmiyorum ama.

Is veren onayliyor mu ?

Hic kontrol muhendisi yada inspectorlar karsi cikmadi mi ?

Merakimdan soruyorum cunku biz gecen sene havalimaninda 3 a/s - 4 a/s kullandik bu da sizinkini %25 pahali yapar, rencide etmek icin soylemiyorum yanlis anlamayin.

1 kisi iskele altinda malzeme tasimasi ve guvenlik amacli + 3 kisi de montajda en fazla, montajda olanlardan biri malzeme tasinmasinda da yardim edecek tabii bu da 4 a/s.
2,5 m'lik icin 3 a/s uygundur sizinki 4m oldugu icin 4 a/s olsun.

Bizim is verdiklerimiz 5 a/s yazsa problem cikartilir o yuzden diyorum.

Yanlis anlamayin Sn.tabu68 5 a/s 150A'lik busbara iyi bir deger 4m'lik icin tabi donusler, inisleri bilmiyorum ama.

Is veren onayliyor mu ?

Hic kontrol muhendisi yada inspectorlar karsi cikmadi mi ?

Merakimdan soruyorum cunku biz gecen sene havalimaninda 3 a/s - 4 a/s kullandik bu da sizinkini %25 pahali yapar, rencide etmek icin soylemiyorum yanlis anlamayin.

1 kisi iskele altinda malzeme tasimasi ve guvenlik amacli + 3 kisi de montajda en fazla, montajda olanlardan biri malzeme tasinmasinda da yardim edecek tabii bu da 4 a/s.
2,5 m'lik icin 3 a/s uygundur sizinki 4m oldugu icin 4 a/s olsun.

Bizim is verdiklerimiz 5 a/s yazsa problem cikartilir o yuzden diyorum.

Tabi ki haklısınız fakat benim hatamdan kaynaklı bir eksik bilgi var. Busbar'ın 5 metre yükseklikten gitmesini istediler.Bu 5 a/s lik iş biriminde 5 metrelik yapının oluşturulmasıda dahildir.Sadece busbar sistemi için düşünürsek 3 a/s şeklindedir.Bu 3 kişinin 2 si yukarda malzeme montajında 1 kişi aşağıdan malzeme taşımada kullanılmıştır.

Anladim, cevap icin tesekkur ederim. Iskele kurulmasi, tasinmasi, kaydirilmasi ve 5m faktorleri olursa hesabiniz benim kanimca son derece normal.
Islerinizde kolayliklar dilerim Sn.tabu68 ;)

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,178
Kullanıcılar
449,939
Son üye
sorunsuzşofben

Yeni konular

Geri