Busbar cikis kutusu takımı yardim

Kolay gelsin ustaların hayırlı ramazanlar çalıştığım firmada 2 tane makinenin yeri değişti enerji varken cikis kutusunu sokup yeni yerine takabilirmiyim sıkıntı olurmu resimdekiler aynı galiba

Ekli dosyalar

• images.jpeg
    images.jpeg
    3.1 KB · Görüntüleme: 10
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Kolay gelsin ustaların hayırlı ramazanlar çalıştığım firmada 2 tane makinenin yeri değişti enerji varken cikis kutusunu sokup yeni yerine takabilirmiyim sıkıntı olurmu resimdekiler aynı galiba
güzel insan ben AC yi hiç sevmem ve fazla anlamam ama, yani canlı elektrik varken bir şeyler yapmak ????
umarım sigortalı çalışıyorsundur, maaşının bir kısmı ile un yağ şeker alıp eve bırak öyle işe başla.

Yetkili firma uzakta olduğu için gelemiyor aradım görüştüm bana kutunun kapağını aç enerji kesiliyor zaten dedi dengeli çıkar takicagin yere kapağı açık dengeli tak sorun olmaz dedi ama ben genede Bi buraya sorayım dedim yetkili firmaya güvenmektense

busbar dağıtım kutularını doğru bi teknikle söküp takmak son derece kolaydır. elektrikçi değilseniz ellemenizi tavsiye etmiyorum.

Yetkili firma uzakta olduğu için gelemiyor aradım görüştüm bana kutunun kapağını aç enerji kesiliyor zaten dedi dengeli çıkar takicagin yere kapağı açık dengeli tak sorun olmaz dedi ama ben genede Bi buraya sorayım dedim yetkili firmaya güvenmektense
Peki bir kaza olursa,ki olmasın.sorumlu kim olacak? Ve bedelini kim ödeyecek? Kusuruma bakma ben biraz eski kafalı biriyim. En kötüsü size bir şey olursa? Bence elektriği kesin ve gerekli önlemleri alarak çalışın

Teşekkür ederim ustalarım yardimlariniz icin önce iş güvenliği daha önce busbar işi yapmadım sonuçta tecrubem yok

Teşekkür ederim ustalarım yardimlariniz icin önce iş güvenliği daha önce busbar işi yapmadım sonuçta tecrubem yok
evet güzel insan. kötümser biriyim AC konusunda çok fazla bilgi sahibi de değilim. yeteri kadar da elektriğe (her cinsine) çarpıldım. bedavaya yaşıyorum. hadi ben şanslıyım ama elektriğe kapılarak ölenleri de gördüm. daha neleri var. önlem almak en iyi çözümdür. şimdi kontrol kalemi bile kullanmıyorum test için. evimde bir priz değiştirirken bile iki kere kontrol ediyorum.

Busbar sistemlerinin temel özelliklerinden biride komple enerji kesintisi yapmadan çıkış kutularının takılıp çıkarılabiliyor olmasıdır. Bu işlem enerji altında yapılan bir işlemdir. Firmanın size önerdiği gibi dengeli ve bilinçli hareket edilmesini gerektirir. Enerjisiz iken daha önce hiç takıp çıkarma yapmadıysanız. Enerji altında bunu denemeniz kabul edilemez. Başta kendinize, sonra busbar soketine ve çıkış kutusu soketine zarar verebilirsiniz.
En iyisi siftahı enerjisiz iken yapıp elinizi alıştırmanız ve öğrenmeniz olur. Bir dahaki sefere bilinçli olarak istediğiniz gibi hareket edersiniz.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri