Busbar aydınlatmada bölgenin dim edilebilir olması

gundy

Üye
bir deponun aydınlatmasını busbar ile yapacaz ve aydınlama dim edilebilir olacak. depoyuda beş bölgeye ayırdık.eğer busbarlara enerji verilirse bütün depo loş şeklinde yanacak ve eğer sensör alanında biri algılanırsa busbar boyuna değilde belirlediğimiz bölgeleri aydınlatacak.bu konuda biraz tıkandım çünkü dim edilebilir balast bağlantısını pek bilmiyorum.yani armatürün loş şeklinde yanması için aldığımız faz ile hareket sensöründen balasta gelen faz ayrı olabilir mi?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Çözüm basit.. Dali balastları koridor fonksiyonlu seçeceksiniz. İstediğiniz seviyede yanacak, haraket algıladığında %100 de yanacak. Tam koridor fonsiyonlu balastın özelliği.

Belirlediğiniz bölgeyi de busbarı monofaze değil de trifaze seçerek çözebilirsiniz. Sensörü seçtiğiniz faza bağlarsınız, sadece o fazı tam güçte yakarak çözebilirsiniz.

Ya da sadece yanmasını istediğiniz armatürlere tek tek sensör koyarsınız. (etki alanından dolayı)

+ önereceğim sensör radar sensördür. Diğer sensörlerle sıkıntı yaşarsınız.

Çözüm basit.. Dali balastları koridor fonksiyonlu seçeceksiniz. İstediğiniz seviyede yanacak, haraket algıladığında 0 de yanacak. Tam koridor fonsiyonlu balastın özelliği.

Belirlediğiniz bölgeyi de busbarı monofaze değil de trifaze seçerek çözebilirsiniz. Sensörü seçtiğiniz faza bağlarsınız, sadece o fazı tam güçte yakarak çözebilirsiniz.

Ya da sadece yanmasını istediğiniz armatürlere tek tek sensör koyarsınız. (etki alanından dolayı)

Katılıyorum, sadece dip not: DALI balast almaya gerek yok (daha pahalıdır). Berk sen bilirsin Tridonic Eco dimedilebilir balastlarda koridor fonksiyonu ücretsiz geliyor.

Bu sistemin kullanımı, devre şemaları, animasyonlar için; www.corridorfunction.com

kolay gelsin.

Çözüm basit.. Dali balastları koridor fonksiyonlu seçeceksiniz. İstediğiniz seviyede yanacak, haraket algıladığında 0 de yanacak. Tam koridor fonsiyonlu balastın özelliği.

syn berkitu konuyu biraz daha açabilir misin? dali balanstı daha önce duymadım. bu balanst seçtiğimiz seviyede armatürünü aydınlatıyor sersör gibi hareket algılarsa da %100 mü yaktırıyor armatürünü,bi neyi sensör kabiliyeti olan balast mı yani..

teşekürler şimdiden..

syn berkitu konuyu biraz daha açabilir misin? dali balanstı daha önce duymadım. bu balanst seçtiğimiz seviyede armatürünü aydınlatıyor sersör gibi hareket algılarsa da 0 mü yaktırıyor armatürünü,bi neyi sensör kabiliyeti olan balast mı yani..

teşekürler şimdiden..

Twist_oF_FaCe'in verdiği linki incelerseniz balast hakkında detaylı bilgiyi alabilirsiniz.

Bu arada Twist_oF_FaCe Kastettiğim balast zaten Tridonic ECO idi :) Dali demek hata olur haklısın. Bir çok projemizde kullandık ve çok memnunuz.

Çalışma prensibini açıklamak gerekirse;

Koridor fonksiyonlu balast armatürü istediğiniz seviyede yakabiliyor (Örneğin yüzde 10 gibi, loş bir aydınlık) . Armatür bu seviyede beklerken bu armatürlere bağlamış olduğunuz sensörler hareket algıladığında armatürün ışık seviyesi yüzde 100'e çıkıyor. Belirttiğiniz süre kadar yüzde yüzde kalıyor, daha sonra tekrar ilk ayarlamış olduğunuz seviyeye geri dönüyor.

http://www.corridorfunction.com/

bu adresten detaylı bilgileri alabilirsiniz.

Balast sayısı nedır ? Bu konuda sıze yardım edebılırım

bi deponun aydinlatmasi icin,yaklasik olarak 70 civarinda ...

depoyu kac bolgeye ayıracaksınız ? her bolgede kac tane balast olucak ?
kac adet hareket sensoru kullanmayı dusunuyorsunuz once bunlara karar vermek gerekiyor , bunları bana yazabilirseniz bu isi size cok ucuza cozebilirim

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri