Bulasik makinemin arizasi bir turlu giderilemiyor. Yardim !

şahinnnn

Üye
10 yil dolacak vestel bulasik makinem var. F6 arizasi veriyor yikama ve bitti isigi ayni anda yanip sönüyor. Ilk yetkili servis çağırdım yanlarinda calistirdik ve ariza vermedi. Sadece gider borularini ayirin 3 lü catal taktirin dediler tamam dedik. Su tesisatcisi cagirdik ve dediklerini yaptirdik. Ayni arizayi yine verdi. Sonra yetkili olmayan bir servis cagirdik.rezistans yanmis degismesi lazim dediler 400 liraya yaptilar.makinemiz geldi ve yine ayni arizayi yapiyor. Arizaya gectigi zaman yani isiklar yanip sönünce dogal olarak programi tekrardan baslatiyorum.calistiktan 15 -25 dakika sonra ariza veriyor makine. Iki serviste

bulduklarım

F6 hatası; makine istenilen sıcaklık seviyesine ulaşılamadığını göstermektedir. Sıcaklık sensörü arızalıdır
F6 ışığının yanması halinde; ntc sensör arızasını gösterir .

F6 [yıkama başla bekle ışığı (*bazı modellerde yıkama bitti) ışığı aynı anda yanıyorsa] Ntc sensör arızası, olası problemler
  • Ntc arızası
  • Elektronik kart arızası
  • Rezistans arızası
https://www.sikayetvar.com/vestel/vestel-bulasik-makinesi-arizali-cikti-2

10 yil dolacak vestel bulasik makinem var. F6 arizasi veriyor yikama ve bitti isigi ayni anda yanip sönüyor. Ilk yetkili servis çağırdım yanlarinda calistirdik ve ariza vermedi. Sadece gider borularini ayirin 3 lü catal taktirin dediler tamam dedik. Su tesisatcisi cagirdik ve dediklerini yaptirdik. Ayni arizayi yine verdi. Sonra yetkili olmayan bir servis cagirdik.rezistans yanmis degismesi lazim dediler 400 liraya yaptilar.makinemiz geldi ve yine ayni arizayi yapiyor. Arizaya gectigi zaman yani isiklar yanip sönünce dogal olarak programi tekrardan baslatiyorum.calistiktan 15 -25 dakika sonra ariza veriyor makine. Iki serviste
Servisi arıyorsun abi. 400 tl verdik bu hala aynı diyorsun. Gelip ücretsiz bakıyor. Bakmazsa şikayet et savcılığa tüketiciye. 400 tl alıp arıza çözülmedi ise sorun serviste

Servisi arıyorsun abi. 400 tl verdik bu hala aynı diyorsun. Gelip ücretsiz bakıyor. Bakmazsa şikayet et savcılığa tüketiciye. 400 tl alıp arıza çözülmedi ise sorun serviste
Cagirdik abi gecen persembe.makine servisin yaninda ariza yapmadi adam tabii makine calisiyor abi dedi baska bir prize takin dedi bende dedim f6 veriyor sensor arizasi olabilir adamlar ona bakti mi bilmiyorum tabii. Dedikleri gibi baska bir prize taktik 3 defa sorunsuz calisti. Cumartesi yine ayni arizayi verdi. Toplamda bu sorun icin 560 tl verdik o yuzden yeni bir makine almak istemiyorum sorunu olmasa güzel yikiyor ama arizasi anlasilamiyor bir türlü

prizde de arıza olabilir , bir gevşeklik veya temassızlık.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri