Bulaşıkhaneye kak rolesi

serif7741

Üye
Ustalarım şeflerim iyi geceler bi tadilat işi aldım orta ölçekli bi balık restoranı burada 2000lik 2 adet bulaşık makinası olucak sigorta panosunu dışarı koymayı düşünüyorum buradadaha önceden 1kak varmış oda panoda yani tesisin çıkışıburdan ben hersigorta kutusuna 1ertane koyucam fakat bulaşıkhaneye ne önerirsiniz malum nem buhar sorunda olsun istemiyorum cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

Noktalama işaretlerini ve büyük harfleri de kullanarak , bizim sizin gibi tesis hakkında bir bilgi sahibi olmadığımızı düşünerek daha düzgün bir biçimde anlatırsanız üstatlarımız yorum yapacaktır.

Ustalarım şeflerim iyi geceler bi tadilat işi aldım orta ölçekli bi balık restoranı burada 2000lik 2 adet bulaşık makinası olucak sigorta panosunu dışarı koymayı düşünüyorum buradadaha önceden 1kak varmış oda panoda yani tesisin çıkışıburdan ben hersigorta kutusuna 1ertane koyucam fakat bulaşıkhaneye ne önerirsiniz malum nem buhar sorunda olsun istemiyorum cevaplarınız için şimdiden teşekkürler
Sorunda olmasından kastınız kaçak akım rölesinin arıza harici durumlar haricinde atmasını istemiyorsanız etanj ürünler kullanmak durumundasınız .

Peki şöyle sorayım kısaca bulaşıkhane için önerilen kaçak akım rolesi hangisi olmalıdır sigorta kutusu dışduvara monajlı

Peki şöyle sorayım kısaca bulaşıkhane için önerilen kaçak akım rolesi hangisi olmalıdır sigorta kutusu dışduvara monajlı
Nemli ortamlar için bu işin gurusu bir abimizden ( Hakan Hırçın ) 10 mA kaçak akım rölesi kullanılmalı diye duydum ama uygulama da bunu görmüş değilim .

Son düzenleme:
Teşekkürler 10mA uygulayanı bende duymadım birazdaha araştırmam gerekiyor malum sorumluluk büyük

Nemli ortam için 10mA yi biraz açıklar mısınız?..30 un bile tutmadığı bir ortamda 10 mu takılması gerekirmis pek anlayamadım?

Nemli ortam için 10mA yi biraz açıklar mısınız?..30 un bile tutmadığı bir ortamda 10 mu takılması gerekirmis pek anlayamadım?
Valla onu hakan abiye sormak lazım . Ben 30 mA den başka bir uygulama görmedim . Ya da @sami inci üstadımız da cevap verebilir . Tutmaz muhabbeti de teknik elemanların kullanmaması gereken bir tabirdir bence . Nemli ortamda çalışan cihazlara kaçak akım rölesi tutturulamaz diye düşünüyorsak banyodaki termosifonu ve aydınlatmayı , prizleri ne yapacağız .

Sonuçta burası bir bulaşıkhane ise nem ile alakalı havalandırma tesisatı vs.yapilmistir diye tahmin ediyorum.sanayi tipi bulaşık makinalarında havuz ve boyler rezistansı vardır..Su tesisatına düzgün bir filtreleme yapılarak kazanlara gelen kireçli su minimuma indirilerek rezistanslarn ömrü uzatilirsa kakr rolesinde uzun müddet bir sorun oluşmaz.iki makinaya da ayrı ayrı kakr bağlamak gerekir..Elektrik panosu da bulaşıkhanenin dışında uygun biyere montajlanirsa herhangi bir sorun olacağını sanmıyorum..armaturler ve prizlerde etanj tip olmalı.

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,833
Son üye
Mami545480

Yeni konular

Geri