bulaşık makinesi kondansatör arızası

herkese merhabalar ariston marka bulaşık makinemiz suyu boşaltıyor suyu alıyor fakat dağıtmıyordu sitedenin tumunu gezdım sorulara cevaplardan faydalanarak ventilde problem oldugunu düşündüm ve ventili değiştirdim fakat aynı sorun devam etti makıneden bi vınlama sesi gelıyor ısıtıcı hersey calısıyor tüm aşamalar gerceklesıyor fakat su dagıtımı yapılmıyor siteyi aramalarımda benzer arızalarda kandansötör arızası olabılecegını tahmın ettim fakat yedek parçacı kondansötörün bi etkisi olmayacagını bi fonksiyonu olmadıgını motorun yanmış olabılecegını söyledı.kondansötörü kontrol ettiğimde motora elektirik geçmiyor.motoru yanıp yanmadıgını nasıl kontrol edebılırım.tornovidayla döndürdüğümde dönüyor sıkışma vs yok herhangı bı yanma yanık kokusu vs yok görünüşte sağlam.başka yapabılecegım bişey varmı yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler...

kondansatörün arızalı olma olasılığı yüksek. 5mf bir kondansatör takıp deneyin.

teşekkürler 2mf bir kondansatör çıktı üstünden yedek parçacıda öyle söyleyınce almamıştım elındede küçük yokmuş zaten gidip 5lik alıyorum tesekkurler sonucu yazıp olmazsa tekrar yardımlarınızı beklıyorum

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri