Bulaşık Makinasında Su Girişi Sıcak Suya Bağlanır mı?

Arkadaşlar su girişini sıcak su hattına bağlayıp su ısıtmada enerji tasarrufu yaptım.7yıldan beri güneş enerjisi suyundan gelen suyla calışıyor, bir sorunda olmadı şu ana kadar.

aynısı benim ewimdede var 2 yıldır böyle kullanıyorum bi sorun yokkk

çok mantıklı... ancak sorun yok derken teknik olarak diyorsunuz sanırım peki tasarruf bakımından ne kadar faydalı oldu?

arkadaşlar dediklerinize katılıyorum.ama bulaşık makınesının suyunu sureklı sıcak sudan alması hemde devamlı guneş enerjısınden alması(sıcaklı haşlama derecesıne gelebılır 80 derece fılan olması) ılerlıyen zamanlarda problem olabılır. ustelıkde yıkan bulaşıklarda oluşur bazı bardaklar ve porselenler yuksek sıcaklıklarda patlama yada dokulmelerr oluşur.
tesisat gırış sıcaklık standartlara gore 15 derece olması gerekır.ve makıne eco 50 derece programında 1 ana yıkama 1 soguk durulama 1 sıcak durulama parlatıcı işlemi yapılır. bu işlemlerın hep standart kaynar bır suyla yıkaması zararlı olabılır.tabıkı bu benım şahsı gorusum.

arkadaşlar dediklerinize katılıyorum.ama bulaşık makınesının suyunu sureklı sıcak sudan alması hemde devamlı guneş enerjısınden alması(sıcaklı haşlama derecesıne gelebılır 80 derece fılan olması) ılerlıyen zamanlarda problem olabılır. ustelıkde yıkan bulaşıklarda oluşur bazı bardaklar ve porselenler yuksek sıcaklıklarda patlama yada dokulmelerr oluşur.
tesisat gırış sıcaklık standartlara gore 15 derece olması gerekır.ve makıne eco 50 derece programında 1 ana yıkama 1 soguk durulama 1 sıcak durulama parlatıcı işlemi yapılır. bu işlemlerın hep standart kaynar bır suyla yıkaması zararlı olabılır.tabıkı bu benım şahsı gorusum.
Bu şahsi görüşüne katılıyorum, çok mantıklı.

sanırım bu konuyla ilgili muhakkak kullanım klavuzlarında bir uyarı vardır... uygulanabilir bir durum sonuçta ve arızalara yol açmaması bakımından uyarı/öneri bölümünde yer alır.

Arkadaşlar piyasada termostatik karışım vanaları satılıyor onlardan alıp suyu 60 dereceye ayarlayıp kullanabilirsiniz.ben Pazar günü bağlantılarını yaptım ama su sıcaklığını 55 dereceye ayarladığım için Power 55' modunda iken ampermetrede birşey değişmedi. Kullanım klavuzuna baktığımda power 55' modunda 60-65 derece arası eco modunda 50-65 derece arasında çalıştığını öğrendim, bende şimdi 60 dereceye ayarladım ve makinanın dolmasını bekliyorum. Gelişmeleri buraya yazarım

Saygılarımla Dinçer

Kitapçıkta makineye girecek sıcak suyun (hem soğuk hem sıcak) maksimum değerlerinin yazması lazım.

Gelosmeleri burayada yazarmisiniz. Bence sicak su girisi mantikli. Hatta kisin makina kaynar suyla yikama yaptiktan sonra durulamada 0 dereceye yakin su girmesi durumunda tabak canakta şok etkisiyle çatlama olabilir. Tabi durulama suyu iliştirmadan direk sisteme giriyosa. Hem sicak suyla durulama daha iyi bir arinma saglar. Ayrica makinada termostat oldugundan giren su 50 derece ise yogun program daha kisa surede 60 70 dereceye cikarir. Yikama sureside kisalir. Zaten sicak suyu kombiden aliyosaniz kombinizi 60 dereceye cikarmayin. Tesisatta en basitinden koku ardindan yumuşayan borulardan sizma olabilir.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri