bulaşık mak. kazan delik

ersagun40

Üye
Arkadaşlar arçelik bulaşık makinasının kazanında iğne ucuyla 3 adet delik buldum. Daha önce çift karışımla yapıştırmıştım aynı şekilde bir makinayı, 1 sene oldu halen şikayet yok. Ama ikinci deneme başarısız oldu. Tavsiye edeceğiniz başka bir yapıştırıcı var mıdır? (KKTC de servis iç kazan kısmı komple değişmeye 500 tl istiyor, bu sebeple bi şekilde yapıştırmam lazım).

Arkadaşlar arçelik bulaşık makinasının kazanında iğne ucuyla 3 adet delik buldum. Daha önce çift karışımla yapıştırmıştım aynı şekilde bir makinayı, 1 sene oldu halen şikayet yok. Ama ikinci deneme başarısız oldu. Tavsiye edeceğiniz başka bir yapıştırıcı var mıdır? (KKTC de servis iç kazan kısmı komple değişmeye 500 tl istiyor, bu sebeple bi şekilde yapıştırmam lazım).

Deliklerin birbirine yakınlıgı nekadar?
foto ekleyebilirseniz yapıştırmanın haricinde bir çözüm üretebiliriz.

Ali Ustam delikler aynı çizgi üzerinde sayılır ve aralarında yaklaşık 2,5-3 cm kadar mesafeler var.

Her bir deliğe sarıdan veya kromdan somunlu cıvata at .
cıvatanın altına küçük bir pul ve onunda altına bisiklet iç lastiginden bir conta kes aşagıdanda somunu iyice sık evladiyelik kullan ;)

Ali ustam makinayı bugün getirdim atölyeye. Delikler filtre kapağının altında. civatayı atınca o kapak sanırım tam oturmayacak yerine. Bir sıkıntı olur mu, yoksa evladiyelik olsun diye çakayım mı civataları? :)

piyasada sunfix diye bir macun var. baya işe yarıyor. ben memnun kalmıştım.

iran rapid var çift karışımlı plastik çelik yapıştırıcı. makineyi ters çevirip delikleri alttan bu yapıştırıcı ile yapıştırın.

Ali Ustam delikler aynı çizgi üzerinde sayılır ve aralarında yaklaşık 2,5-3 cm kadar mesafeler var.

biz böyle arızalarda lehimleme yapıyoruz çokda sağlıklı oluyor .delikler tesbit edildikten sonra ince zımpara ile fazla bastırmadan zımparalayıp tuz ruhundan sürülür ve lehim şaloması ile kaynak yapılır. kolay gelsin.

Her bir deliğe sarıdan veya kromdan somunlu cıvata at .
cıvatanın altına küçük bir pul ve onunda altına bisiklet iç lastiginden bir conta kes aşagıdanda somunu iyice sık evladiyelik kullan ;)

sevgili kardeşim
zamanında bu arızalar ile ilgili uygulamları olmuştu ilki yukarıdaki gibi idi ama 2100 çamaşırın rezinztans tespit civatalarını kullanmak olmuştu ki içinde silikon conta vardır ikinciside oksijen kaynağı ile delik olan yerleri gümüşkaynak teli ile kapatmaktı...(bakır kaynak telleri zamanla oksitlenip yeni delikler açabiliyor dikkat)

biz böyle arızalarda lehimleme yapıyoruz çokda sağlıklı oluyor .delikler tesbit edildikten sonra ince zımpara ile fazla bastırmadan zımparalayıp tuz ruhundan sürülür ve lehim şaloması ile kaynak yapılır. kolay gelsin.

Lehimleme derken, sizde mi gümüş kaynağını kastettiniz acaba?

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri