BULAŞIK MAKİNESİNİN POMPA MOTORU ÇALIŞIYOR AMA SU ALMIYOR

İyi günler bulaşık makinesini çalıştırır çalıştırmaz pompa motoru devreye giriyor ve b.makinesi su almıyor. Pompa motoru arıza yaptığı için degistim ama sorun halen devam ediyor yardımcı olursanız çok sevinirim.

Musluk: Eğer bulaşık makinesi su almıyor ise ilk yapmanız gerekenlerden biri musluğu kontrol etmektir. Bulaşık makinesinin bağlı olduğu su hortumunun ucundaki musluğun kapalı olması ya da bozuk olması da güçlü bir ihtimalken, sular kesilmiş ve siz bunu fark etmemiş olabilirsiniz. Bu nedenle teknik servis çağırmadan önce mutlaka musluğu kontrol edin.
Emniyet sivici: Her marka ve modelde emniyet sivici bulunmaz; ancak bulunanlar için su arızalarında emniyet sivicinin de kontrol edilmesi gerekir. Zira su almama problemi, emniyet sivicinin bozulduğuna işaret de olabilir. Emniyet sivicini yalnızca teknik servis değiştirebildiğinden, arıza durumunda mutlaka bulaşık makinenizin markasına uygun yetkilendirilmiş teknik servisi çağırmanızı öneriyoruz.
Su giriş valfi (ventil): Bu parça bozulduğu zaman makine su almaz. Bu nedenle eğer bulaşık makineniz su almıyorsa ilk olarak su giriş valfini kontrol etmelisiniz.

Şu 3 kısmı kontrol edin isterseniz.

Gider filtresi tıkanmış olabilir. Kirli suyu atmadığı için su almıyor olabilir.

Hortum,musluk ve emniyet sivicinde sorun yok ama ventilde sorun olabilir. Ventilin uçlarına kaç volt luk gerilim vermeliyim , ben 24 V biliyorum doğru mu ?

Musluk: Eğer bulaşık makinesi su almıyor ise ilk yapmanız gerekenlerden biri musluğu kontrol etmektir. Bulaşık makinesinin bağlı olduğu su hortumunun ucundaki musluğun kapalı olması ya da bozuk olması da güçlü bir ihtimalken, sular kesilmiş ve siz bunu fark etmemiş olabilirsiniz. Bu nedenle teknik servis çağırmadan önce mutlaka musluğu kontrol edin.
Emniyet sivici: Her marka ve modelde emniyet sivici bulunmaz; ancak bulunanlar için su arızalarında emniyet sivicinin de kontrol edilmesi gerekir. Zira su almama problemi, emniyet sivicinin bozulduğuna işaret de olabilir. Emniyet sivicini yalnızca teknik servis değiştirebildiğinden, arıza durumunda mutlaka bulaşık makinenizin markasına uygun yetkilendirilmiş teknik servisi çağırmanızı öneriyoruz.
Su giriş valfi (ventil): Bu parça bozulduğu zaman makine su almaz. Bu nedenle eğer bulaşık makineniz su almıyorsa ilk olarak su giriş valfini kontrol etmelisiniz.

Şu 3 kısmı kontrol edin isterseniz.
Ventilin besleme gerilimi kaç volt ?

Kardeşim bu makinanın altindaki svic takılı bi boktan anladıniz yok konusuonuz şu kacırıosa svic takılır makina surekli şu boşalttı ben 12 yılımi verdim bu işe

Allta eğer svic arizalida olabilir ama genelde sokup tornavidayla bastırınca düzelir ventilmis muslukmus bunlar kolay kolay bozulmaz öyle şu kacırıosa makina aynı arizayı tekrar verir şu almaz su boşalttır sürekli

Adamıñ kafasıni karıştırma ventill le felan alakası yok kardeş svic le alakalı
Ventilin besleme gerilimi kaç volt ?

Adamıñ kafasıni karıştırma ventill le felan alakası yok kardeş svic le alakalı
Kardeşim ventil de dediğin gibi sorun yok dışarıdan harici 220 volt verdim çalışıyor. Sivic'e de baktım herhangi bir yanık falan yok, sivic yanmadığı taktirte bozulur mu ya da bunun sağlam olduğunu nasıl anlarım yardımcı olur musunuz ?

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Geri