Buharlı Ütü Delonghi

yasinmak

Üye
Selamlar. Bir ütüm var ve buharlı yani altında ayrı bir su haznesi olan pahalı modellerden.
Örnek olarak : Hepsiburada.com : Delonghi VVX380 Buhar Kazanlı Ütü | Ev Elektroniği
bu sitede var aynısı.

Şimdi ütü çalışıyor ama belli bir süre sonra üzerinde buhar için bir silindir var ve ittiginiz zaman buhar cıkıyor bir swicthe baglı. Mousenın scrolu gıbı. İleri ittiğimde kacak akım sigortası atıyor sureklı. Normal sıgorta degıl kacak akımı attırıyor. Çözemedim bir turlu tamırden fazla anlamıyorum yardım edersenız sevınırım.
Saygılarımla.

Kaçak akım roleniz de Arızalı olabilir Başka bir evde / iş yerinde denemenizi tavsiye ederim. Şayet tekrar atiyorsa ürün rezistansının arızalı olma olasılığı yüksek. Veya içinde biryerde kablo arızası da olabilir

Selamlar. Bir ütüm var ve buharlı yani altında ayrı bir su haznesi olan pahalı modellerden.
Örnek olarak : Hepsiburada.com : Delonghi VVX380 Buhar Kazanlı Ütü | Ev Elektroniği
bu sitede var aynısı.

Şimdi ütü çalışıyor ama belli bir süre sonra üzerinde buhar için bir silindir var ve ittiginiz zaman buhar cıkıyor bir swicthe baglı. Mousenın scrolu gıbı. İleri ittiğimde kacak akım sigortası atıyor sureklı. Normal sıgorta degıl kacak akımı attırıyor. Çözemedim bir turlu tamırden fazla anlamıyorum yardım edersenız sevınırım.
Saygılarımla.
Deneme şansınız varsa ütünüzün toprak bağlantısını geçiçi iptal ediniz. Ütünüzde arıza yoksa çalışacak, arıza varsa normal sigortayı attıracak. Ütünüz çalışırsa; şasede kacak akım sigortasını attıracak kadar bir direnç oluşmaktadır. Arıza başlangıçta olmayıp birsüre sonra oluyorsa, buhar bir yerlere sızıp arızaya sebep olabilir. O zaman buhar alan yer tespit edilip izale edilecek. Elektrikli fırın aldığımda benzer olayı bende yaşadım. Toprak bağlantısını iptal ettim fırını bir süre böyle çalıştırdım. Isınmadan dolayı rezistans teli ile şase arasındaki var olan düşük direnç ortadan kalktı. Şimdi normal şartlarda kullanıyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,905
Son üye
smartnet

Yeni konular

Geri