Buattan prize giden kablolar koptu. Yeniden nasıl kablo çekerim?

COMBATANT6

Üye
Merhaba
Benim bir sorum olacak. Bilgisayarımı bağladığım prize toprak hattı çekmek isityordum. prizde nötr ve faz kabloları vardı haliyle fakat toprak yoktu. Bu iki kablonun buattaki uclarına üç tane 2,5mm lik kabloyu bağladım ve prizin olduğu yerden çekmeye başladım kablo yaklaşık 2 metre geldi. fakat orada takıldı ne ileri ne geri çekemedim. ve eski kablolar koptu zorlamadan dolayı. buattan gönderdiğim kabloları biraz zorlayınca onlarda geldi fakat şimdi buattan prize giden kablo kanalı boş. Bu kablo kanalına yeni kabloları nasıl yerleştirebilirm?? Şimdiden teşekkürler

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
arkadaşım buattan prize kablo çekmesi en basit bir işlemdir bunu dahi buraya yazıyosan sen bu işe hiç el vurma çağır ustalık belgesi olan bir arkadaşı klavuzu sürerek nya kabloları çeker işi halleder.yanlış anlama seni eleştiriyorsam can emniyeti veya cihazlarının emniyeti içindir yoksa seni incittiysem affola
klavuz olarak kullandığın eski kabloların önce bir tanesini çıkarıp sonrada kalan diğer kablonun ucunu iyi kuş gözü yapamadığından muhtemelen kablolar dirseğe takıldı ve koptu
lütfen en yakın bir uzman arkadaşı çağır basit bi şekilde halleder teşekkürler.

Merhaba
Benim bir sorum olacak. Bilgisayarımı bağladığım prize toprak hattı çekmek isityordum. prizde nötr ve faz kabloları vardı haliyle fakat toprak yoktu. Bu iki kablonun buattaki uclarına üç tane 2,5mm lik kabloyu bağladım ve prizin olduğu yerden çekmeye başladım kablo yaklaşık 2 metre geldi. fakat orada takıldı ne ileri ne geri çekemedim. ve eski kablolar koptu zorlamadan dolayı. buattan gönderdiğim kabloları biraz zorlayınca onlarda geldi fakat şimdi buattan prize giden kablo kanalı boş. Bu kablo kanalına yeni kabloları nasıl yerleştirebilirm?? Şimdiden teşekkürler

ii bir susta alırsınız gönderirsiniz borudan arkasınada kılavuz bağlayıp çeker siniz daha sonra da kabloların baş kısımlarını şişirmeden bağlayıp gerekirse biraz sabun sürüp çekin ama biri çekerken dieri göndersin o zaman başarılı olursunuz....kolay gelsin........

"yavuz31" arkadaşıma katılıyorum. bu iş için eğitim almış arkadaşlar dururken neden böyle basit bir işlemi can güvenliğini tehlikeye atarak yapmaya kalkıyorsun. Pek tabi sorunun şekline göre çok vakıf olmadığınızı anlıyorum. 10-15 TL vererek bir susta al diyeceğim lakin işin ederide 20 tl işçiliği geçmeyecektir. Karar senin. Hem bırakalım arkadaşlarımızda para kazansın. Onca yıl okuyup yada çalışıp bu işe yatırım yapıyorlar:D

Arkadaşlar peki 5 mt lik bir kanal içerisinde ucu tutulamayacak şekilde ve sıkışık olarak kablo kalırsa çıkarma gibi bir şansımız olur mu? Bunu yapan bir araç gereç var mı? Teşekkürler.

Merhaba

şimdi benim anlamadığım bilgisayarınıza toprak hattı çekmek için buat ta nasıl bir bağlantı yaptınız ??? prizde faz ve nötr varsa ve toprak hattı yoksa bu iki kablonun buattaki ucuda iki tanedir siz toprağı nötr hattına mı bağladınız ? bu şekilde prizdeki kablo sayısını 3 e çıkartarak toprak hattı bağlamış olmuyorsunuz öncelikle bunu belirteyim. Nötrden alıyorsanız 3. kabloyu bunu prizde de yapmanız mümkündü.

kablo çekimine gelince. bir klavuz alın ( yay ) elektrikçiler için kablo çekmekte kullanılır. o yay vasıtası ile rahatlıkla çekebilirsiniz. yalnız kabloyu bağladığınız noktayı fazla şişkin yapmamaya çalışın ve üzerini bantlayın. bir kişi çekerken bir kişide arkadan kabloyu itsin. rahatlıkla çekersiniz. bir uyarıda kabloyu sıyırabilecek etkenler varsa örneğin boru demirse ve çapak mevcutsa kablo sıyrılabilir kontrol etmeye çalışın. kolay gelsin.

Arkadaşlar peki 5 mt lik bir kanal içerisinde ucu tutulamayacak şekilde ve sıkışık olarak kablo kalırsa çıkarma gibi bir şansımız olur mu? Bunu yapan bir araç gereç var mı? Teşekkürler.

var hilti.

Moderatör tarafında düzenlendi:
buata toprak çekmeyi başardım buata gelen kanal yaklaşık 2 metre olduğu için kolay oldu fakat buattan prize giden kanal 7 metre civarındave ortalarda bir yerte susta takılıyor.

odanın içinde iki tane priz var biri bilgisayra daha yakın fakat şuanda kullanılamaz durumda
kablo kanlından kabloları çıkardım fakat şimdide sustayı gönderemiyorum
iki taraftanda gitmiyor. bu arada ilginiz için sağolun

Forum istatistikleri

Konular
127,969
Kullanıcılar
449,614
Son üye
Canipk

Yeni konular

Geri