Bu yıl herkes bolca hububat eksin. Müşterisi çok olacak.

Erdem⁣

Paylaşımcı üye
Amcam hayvanları beslemek için çok ilginç bir yöntem keşfetmiş (ya da öğrenmiş)

İnternette de benzer videolar var.

Onu bilmiyorum da bizim ufaklık (yeğenim) bigfarm diye bir oyun oynuyor. Ben de bir aralar oynadım :)

Aslında wow (World of Warcraft) ekibi bu oyunu geliştirse nasıl bir oyun çıkardı diye düşünüyorum.

Konu tarımdan açılmışken adamlar nasıl bir mantar üretim tesisi yapmışlar.

ben severim toprakla uğraşmasını öyle ekecek biryerim olsa domates biber salatlık ekmek isterim...

hocam babadan dedelerden köyde ufak bir tarla vardır mutlaka

ben severim toprakla uğraşmasını öyle ekecek biryerim olsa domates biber salatlık ekmek isterim...

Eğer özel olarak toprakla uğraşılmak istenmiyorsa üretim açısından toprağa gerek yok.

Evde problem çıkmasaydı nasıl oluyor öpğreneyim diye odanın birinde Hidroponik tarım yapacaktım da kısmet olmadı.

aslında köyde yol kenarında bir tarlamız var yıllar önce doğal gaz boru hattı geçecek diye tanap satın aldı ama orasıda çok hisseli hissadarlrın biri istanbulda biri bilmem nerde gerçi amcam ekip biçiyor ama onlada aramız bozuldu ahdım olsun eğer ilerde kendi evim olursa saksıda husui bunları yetiştirecem çok hevesim var...:D

Ekip biçmek zor iş, bilmeyene kolay gelir.

Güneş alan bir yer varsa Ar-kur-Tek arkadaşımızın da bahsettiği gibi ufak bir yerde sebze yetiştirilebilir.

Özellikle GDO'suz yerli sebze tohumları alabilirsiniz.

http://www.yerlitohum.com/

Daha sonra bunlar ufak tavalarda yetiştirilebilir.

Tek çeşitli tarım yerine doğal tarım denilen tarım yöntemleri var. Bazıları permakültür de diyor. Ama permakültür bunun tek bir kolu.

Doğal tarımla ilgili bilgi almak için Sepp Holzer, Masonobu Fukoaka gibi yazarların kitaplarını okuyabilirsiniz.

Geniş ölçekte de aslında bu yöntemin uygulanabileceğini düşünüyorum. Örneğin buğdayın hiç Haziran sonunda ekildiğini duydunuz mu. Ama buradaki püf nokta yarı bodur buğday çeşitleri yerine geleneksel buğday çeşitleri kullanmak. Ek olarak ekledim.

Ekli dosyalar

• bonfils-winter-wheat-physiology.pdf
    190.2 KB · Görüntüleme: 1

Forum istatistikleri

Konular
128,132
Kullanıcılar
449,847
Son üye
AhmetK06

Yeni konular

Geri