Bu trafoyu monofaze 220V ile çalıştırabilmem mümkün müdür?

the_cantan

Üye
fredd.jpg

Doğru yere yazıyorum inşallah.
üçgen yıldız bağlantılardan bihaberim :(
arkadaşlar trafomuz bu. giriş kısmını hiç anlamadım. inşallah yardımcı olursunuz.
arzu ediyorum ki bu trafoyu monofaze 220V ile çalıştırabileyim. mümkün müdür? şimdiden teşekkürler.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Arkadaşlar değerli görüşlerinize ihtiyacım var. yok mu yardım edecek?

Bu trafo primeri, 3 faz 380 volt ıle çalısacak şekılde ımal edilmiş, ve üçgen baglı. Sekonderinde ise, iki adet üçfazlı yıldız baglı sargı bulunmaktadır.Bır sargı, 305 volt 0,4 amper, diğer sargı,860 volt 0,325 amperdır. Yanı ıkı fazla, 220 voltla calısmaz, baglarsınız ama cok düşük düşük ye yanıltıcı gerilim alırsınız.

cevabınız için teşekkürler. kilit nokta 3 faz-380v. anladığım kadarıyla trafonun mevcut veriminden faydalanamayacağız. çok üzücü. uğraşmaya değmez mi? merakımı mazur görün. trafo çıkışlarını gösteren numara temsilinde 1200Vac deniyor. sekonder çıkışta ki 7-8-9 no'da 860Vac diyor. burada anlatılan fark nedir?

cevabınız için teşekkürler. kilit nokta 3 faz-380v. anladığım kadarıyla trafonun mevcut veriminden faydalanamayacağız. çok üzücü. uğraşmaya değmez mi? merakımı mazur görün. trafo çıkışlarını gösteren numara temsilinde 1200Vac deniyor. sekonder çıkışta ki 7-8-9 no'da 860Vac diyor. burada anlatılan fark nedir?

3 faz giriş olmazsa çıkıştan düzgün 3 faz alamazsın. Çıkışta gerilim oluşur fakat fazlar arası 120 derece olmaz ve gerilim seviyeleri dengesiz olur, etikette yazan değerleri elde edemezsin.

2 çıkış gerilimleri farklı olması 2 ayrı çıkıştaki sargılardaki sarım sayısı farkını gösteriyor.

Nerede kullanılıyor bu trafo?

trafonun nerede kullanıldığını bilmiyorum. işime yarar umuduyla almıştım.

helal olsun.. hoş geldiniz..

şu an seni anadolu'dan istanbul'a futbol oynamaya gitmiş sonrada Jübilesini yapıp memlekete dönmüş adam gibi görüyorum, bakalım memleket havası yarayacak mı ..

helal olsun.. hoş geldiniz..

şu an seni anadolu'dan istanbul'a futbol oynamaya gitmiş sonrada Jübilesini yapıp memlekete dönmüş adam gibi görüyorum, bakalım memleket havası yarayacak mı ..
üstat tam tersine Ankara'dan çıkıp memlekette jübile yapmamak için senelerdir direniyorum. çektiğimi bir ben bir Allah bilir o_O:D:D
edit: hoş bulduk.

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri