Bu soruna UPS mi Regülatör mü?

Modeme girip menülerde ADSL bağlantısında bulunan, SNR Marjlarını, Hat Zayıflığı ve CRC Hatalarını gelen ve giden veriler için buraya yaz -tablo halinde bulunur- problemin internet hattından olup olmadığına kanaat getirelim...

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Senin sorunun telefon hattinda yada slipterinda elektirigin bir etkisi olmaz voltaj 110 a kadar dusse bile adaptor cikisi sabit verir genel de adaptorlerin uzerinde yazar adaptorlerin 110 v 250 v gibi internet servis saglayicini ara internetin hizini dusurt sorunun cozuldugunu gorursun

A10 cihazımdan gönderildi

Farklı odaya bağladığım zaman hiç kopma kesilme yok ama. İnternet hattından olsa başka oda da kopardı

Modeme girip menülerde ADSL bağlantısında bulunan, SNR Marjlarını, Hat Zayıflığı ve CRC Hatalarını gelen ve giden veriler için buraya yaz -tablo halinde bulunur- problemin internet hattından olup olmadığına kanaat getirelim...

SNR marjı 9 - 18
indirme zayıflama 34-18
modem yanımda değil aklımda olanlar bunlar şimdilik

Binbasida iyibir aciklama yapmis sorunun modemden ve voltajdan degil dostum internetin hizini dusurt buyuk ihtimal duzelir tlekomun kablolari yuksek mbsde yaniyor slipteri degistir ve internetin hizini dusurt duzelmezse telefon diregi yada kutusundan eve gelen kablo baglantisina baktir yuzde 99 duzelir

Spliter yok yalın adsl kullanıyorum.
Odanın ışığını açmadığım sürece kopma yok.
Anahtara basıp ışığı açtıktan yaklaşık 20 saniye sonra net kopuyor.
Ve tekrar bağlanmak için uğraşıyor modem. Bağlanıyor 5 Saniye sonra yine kopuyor.
Odanın ışığını tekrar kapatıyorum Modem nete bağlanıyor ve maksimum hızda 8.75 Mb kullanılıyor kopma hiç olmadan.
Daha önce de dediğim gibi evimde elektrik 2 kısım yani arka odalar ile ön odaların bağlantısı ayrı mesela elektriğimi açtırdığımda görevliler gelmeden daha arka odalarda elektrik vardı. Görevliler gelip sayaçta işlem yaptıktan sonra evin ön kısmına elektrik gelmişti.
Yani şu an arka odalarda modemi kurduğumda ışığı açıp kapatsamda kopma olmuyor. İnternet hattı yine aynı hat.

Spliter yok yalın adsl kullanıyorum.
Odanın ışığını açmadığım sürece kopma yok.
Anahtara basıp ışığı açtıktan yaklaşık 20 saniye sonra net kopuyor.
Ve tekrar bağlanmak için uğraşıyor modem. Bağlanıyor 5 Saniye sonra yine kopuyor.
Odanın ışığını tekrar kapatıyorum Modem nete bağlanıyor ve maksimum hızda 8.75 Mb kullanılıyor kopma hiç olmadan.
Daha önce de dediğim gibi evimde elektrik 2 kısım yani arka odalar ile ön odaların bağlantısı ayrı mesela elektriğimi açtırdığımda görevliler gelmeden daha arka odalarda elektrik vardı. Görevliler gelip sayaçta işlem yaptıktan sonra evin ön kısmına elektrik gelmişti.
Yani şu an arka odalarda modemi kurduğumda ışığı açıp kapatsamda kopma olmuyor. İnternet hattı yine aynı hat.

Alah allah cok ilginc dostum tasaruflumu ampulun fazla akimmi cekiyo acaba ampulu degistirmeyi denedinmi birde boyle birseye boyle bir yanit komik olmas yaraticiligimi zorluyorum elektironik lambanin manyetik alan mi olusturuyo acaba alkor lambalar varya eski tip birde onla dene

Birde odalara kuruyorum demissin diger odalarada eriyomu hat kablosu ek falan yapmadin degil mi kopan odaya aldiginda olmazsa kopmayan odaya koy modemi cak kac metreyse cat5 i kullan oyle

sayın turgutcaa bina elektiriğinizin nötr ve toprak bağlantılarını panonuzdan köprüleyin büyük ihtimal dairenize nötr gelmiyor veya gevşeklik var.

Tassaruflu ampülü yerine akkorflamanlı ampül takın (bildiğimiz sarı ışık veren eski tip ampül)

Dün akşam da şunu farkettim. Evde 2 odada dimmer anahtar mevcut. Biri açıkken sorun yok ancak diğer odadakini kısık olarak açınca DSL gidiyor. Ama dimmeri sonuna kadar açıp ampülü tam parlak olarak yakınca DSL'de kesilme olmuyor. Bununla alakalı olabilir mi acaba? Bu arada açık veya kısıkken DSL'i etkilemeyen dimmer'a daha düşük Watt'lı ampül bağlı. Kesintiye sebep olan dimmer'a bağlı olan ampul'ün watt'ı daha fazla.

Dimmer'lı ışığı hifi sistemlerin yanında kullanmayın parazit yapar denirdi hep. İnternet kopmasına kadar güdecek büyük parazit yapacağını düşünmemiştim hiç. Emi/Rfi filtre işe yarayabilir belki. Şu korumalı prizlerden bahsediyorum ama modem koruması da olsun.

Modem kopma olayı da ani voltaj düşmelerinden olabiliyor. Seneler önce Datron modemim vardı. Klima kompresörü devreye girdiğinde bazen internet kopardı. Adaptör SMPS değildi tabi klasik adaptördü. Ek bir 2700uf kondansatör ekleyince (adaptörün kendi filtre kondansatörüne paralel olacak şekilde) sorundan kurtulmuştum.

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,893
Son üye
bozwolf

Yeni konular

Geri