Bu ses neden kaynaklanıyor ? Yangın ihtimali var mıdır?

enesetdem

Üye
Selamlar. Bugün 2000W yeni bir ısıtıcı aldım fakat uzatma 3lü prize taktığımda prizden cızırtılar geliyor, priz topraklı diye biliyorum ama emin değilim topraklı olup olmadığını nasıl anlarım, bu ses neden kaynaklanıyor, bu ses ile cihazı kullansam yangın çıkma ihtimali var mıdır ? şimdiden teşekkürler.
Ses dosyası : https://voca.ro/fbowXHJom2n

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Grup prizlerin kablo kesitleri genelde hep düşük oluyor (3x1 mm gibi)
İhtiyaca göre uzatma kablosunu kendinizin yapmasını veya yaptırmasını tavsiye ederim.
Kaç metre gerekiyorsa 3x1.5 mm veya 3x2.5 mm ttr kablo alıp,
Bir adet kablosuz grup priz ve bir adet topraklı fiş ile sağlam bir uzatma kablosu elde edebilirsiniz.

Selamlar. Bugün 2000W yeni bir ısıtıcı aldım fakat uzatma 3lü prize taktığımda prizden cızırtılar geliyor, priz topraklı diye biliyorum ama emin değilim topraklı olup olmadığını nasıl anlarım, bu ses neden kaynaklanıyor, bu ses ile cihazı kullansam yangın çıkma ihtimali var mıdır ? şimdiden teşekkürler.
Ses dosyası : https://voca.ro/fbowXHJom2n
Uzatma kullanmadan prize taktığınız da aynı ses gelmiyorsa uzatmanın kablo kesitini artırabilir veya grup prizin içini açıp kablo papuçlarının sıkıldığını kontrol ediniz. Eğer topraklama yoksa sıfırlama yapınız işinizi bitirene kadar, ama mutlaka topraklama hattı çekiniz

Bence bu ses priz içinde gevşeklikten kayanklı olan ark sesi belli bir süre sonra bir yerler eriyecektir.Lütfen baglantıları kontrol edin,yangın riski taşımakta.Arkadaşların söyledigi gibi kesiti kontrol edin.Piyasadaki ürünler malesef kesit konusunda sıkıntılı.

Kardeşim ufo gibi guclu bi alıciya piyasadaki dandik uzatma kablolari dayanmaz git bi elektrikciye 3x2.5 kablo uzatma yaptir sonra yangin çikar Allah gostermesin

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri