Bu parçanın adı nedir acaba bilen var mı nereden bulabilirm

erkan1525

Üye
Merhaba,
Aşağıdaki resimdeki şeyin ortasındaki kolu vida gibi gevşeterek boyu kısaltılıp uzatılabiliyor. Gerekli uzunluğa getirince kolu tekrar sıkıp sıkı bir şekilde sabitleniyor. Görünüşü tıpkı hidrolik kola benziyor fakat tabiki hidrolik değil.

Bu malzemenin adı nedir? Nereden temin edebiliriz?
2JR77d.png

Sıkma kolu

sshot-124.jpg

Stand

sshot-128.jpg

Size mekanizma lazım sa hazır olarak böyle birşeyler bulmak mümkün.
Yok bu aleti yapmak istiyorm derseniz sanayide özel yaptıracaksınız, veya kendiniz yapacaksınız.
sshot-129.jpg

Göreseller alıntıdır.

Son düzenleme:
Sanayide yaparlar bunu basit bir mantıl fazlada para almazlar.

Verdiğiniz cevabın sorumla alakası yok ama yinede teşekkür ederim. Mekanizmanın hazırının olduğunu biliyorum. 4000 TL civarlarında satıyorlar. Maliyeti 500 TL ya var ya yok. Yaptırmaya gelince böyle şeyleri yapmaya istekli birini bulmak çok zor yapsa bile astarı yüzünü geçiyor. Önce tüm malzemeyi temin edip sadece kaynak v.s işini yaptırmak daha mantıklı ve makul oluyor. Daha önce böyle olmasa da bazı metal işleri yaptırmıştım.

Şu resmini attığım kolu bulabilirsem aynısını hatta daha iyisini yapmak çok kolay. Sadece o kola ihtiyacım var ama adını bilmeden araştırmak zor oluyor.

Sanayide yaparlar bunu basit bir mantıl fazlada para almazlar.
Yönlendirebileceğiniz biri varsa memnun olurum ama önceki arkadaşa da dediğim gibi...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Verdiğiniz cevabın sorumla alakası yok ama yinede teşekkür ederim. Mekanizmanın hazırının olduğunu biliyorum. 4000 TL civarlarında satıyorlar. Maliyeti 500 TL ya var ya yok. Yaptırmaya gelince böyle şeyleri yapmaya istekli birini bulmak çok zor yapsa bile astarı yüzünü geçiyor. Önce tüm malzemeyi temin edip sadece kaynak v.s işini yaptırmak daha mantıklı ve makul oluyor. Daha önce böyle olmasa da bazı metal işleri yaptırmıştım.

Şu resmini attığım kolu bulabilirsem aynısını hatta daha iyisini yapmak çok kolay. Sadece o kola ihtiyacım var ama adını bilmeden araştırmak zor oluyor.
Teleskopik ayak, ufo ayağı diyerek arayın , istediğinizi bulazsanız bana PM mesaj atın

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,129
Kullanıcılar
449,846
Son üye
g-silver

Yeni konular

Geri