Bu parça nedir

adiga

Üye
Merhabalar, uzun zaman önce seikon marka çaycıdan sökmüştüm bu parçayı. Bu parça suyu belli bir sıcaklıkta tutuyor. Fakat direkt 220V ile mi çalışıyor emin olamadım (önünde direnç vs. varmıydı hatırlamıyorum). Bu paröayı bilenler 220V ile çalıştırabilir miyim.

Ekli dosyalar

• 20181013_220037.jpg
    20181013_220037.jpg
    198.7 KB · Görüntüleme: 50
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
görünüş itibari ile termik sigortaya benziyor direnç falan olmaması lazım (220 volt ta neyi kontrol edeceksiniz yani neyi çalıştıracaksınız.)

görünüş itibari ile termik sigortaya benziyor direnç falan olmaması lazım (220 volt ta neyi kontrol edeceksiniz yani neyi çalıştıracaksınız.)
hocam bu suyu sabit bir ısıda tutan bir parça. fakat direkt 220v ile mi çalışıyor onu hatırlayamadım. parçayı tanıyanlara soruyorum.

tatmam işte bende dedim size termik sigorta diye evet buna bağlı bir kontrol kartı elektronik devre yoksa direkt olarak 220 volta seri olarak bağlayacaksınız (nerde kullanacaksınzız diye çok yüksek güç çeken bir yerdemi kullanacaksınız diye sordum)

tatmam işte bende dedim size termik sigorta diye evet buna bağlı bir kontrol kartı elektronik devre yoksa direkt olarak 220 volta seri olarak bağlayacaksınız (nerde kullanacaksınzız diye çok yüksek güç çeken bir yerdemi kullanacaksınız diye sordum)
hocam termik sigorta bir ısıtıcı mıdır? ayrıca elektronik bir kart yoktu. bende basit bir ısıtıcı yapacağım..

elinizdeki TERMİK SİGORTA ISITICI DEĞİLDİR soğukken iletkendir belli bir derece ye kadar ısınınır ondan sonra yalıtkan olur geçirgenliği kalmaz yani şöyle söyliyeyim elinizdeki parçanın bir ucunu ısıtıcının bir ucuna diğer ucununuda 220 boşata kalan ısıtıcı ucununuda 220 v bağladığınızı var sayın ısıtıcıcıdakı ısı belli bir seviyeye kadar ulaşır yani ısınır sonra termiğiniz kaç dereceyse o ısıyı aşınca termik açık devre olur ve ısıtıcı soğur olay böyle tekrar eder. ELEKTRİK BİLGİNİZ YOKSA 220 V TEHLİKELİDİR MÜDAHALE ETMEYİNİZ KURCALAMAYINIZ.

Bu parca, filtre dıye adlandırılan, parazıt gıderici kondansatördür. Takılmasada cıhaz çalışır, takmakta fayda var. Sıgorta vs olsa, çaycının 2000 waat gücünü bu ınce kablolar taşımaz..

Bu parca, filtre dıye adlandırılan, parazıt gıderici kondansatördür. Takılmasada cıhaz çalışır, takmakta fayda var. Sıgorta vs olsa, çaycının 2000 waat gücünü bu ınce kablolar taşımaz..
sayın zeybek ustam bu malzeme kondansatör değil TERMİK dikkatle incelerseniz....

hocalarım tekrar söylüyorum. bu parçayı bir çaycıdan söktüm. resimde sol taraftaki çaydanlığın ısısını sabit tutan demirin altında idi. yani bu parça ısı yayıyor. fakat direkt 220V mu bağlıydı emin değilim (önünde direnç vs varmıydı hatırlamıyorum)

1b8f95da4caf740bafb3730bfc3b220e.jpg

sevgili kardeşim termik bu malzeme yukarıda anlattığım gibi neresi aklına yatmadı anlamadım... demeliği belirli bir ısıda tutmak için kullanılmış o kadar yani aman aman bir malzeme değil .......elinizdeki TERMİK SİGORTA ISITICI DEĞİLDİR soğukken iletkendir belli bir derece ye kadar ısınınır ondan sonra yalıtkan olur geçirgenliği kalmaz yani şöyle söyliyeyim elinizdeki parçanın bir ucunu ısıtıcının bir ucuna diğer ucununuda 220 boşata kalan ısıtıcı ucununuda 220 v bağladığınızı var sayın ısıtıcıcıdakı ısı belli bir seviyeye kadar ulaşır yani ısınır sonra termiğiniz kaç dereceyse o ısıyı aşınca termik açık devre olur ve ısıtıcı soğur olay böyle tekrar eder. ELEKTRİK BİLGİNİZ YOKSA 220 V TEHLİKELİDİR MÜDAHALE ETMEYİNİZ KURCALAMAYINIZ. bak benzer termik parçalarıda aşağıdaki resimlerde. anlaşılmayan birşey varsa buryur sor...

Ekli dosyalar

• 72c-derece.jpg
    72c-derece.jpg
    6.5 KB · Görüntüleme: 11
  • 120c.jpg
    120c.jpg
    24.9 KB · Görüntüleme: 13
  • derece.jpg
    derece.jpg
    3.5 KB · Görüntüleme: 11

Forum istatistikleri

Konular