Bu nasil bir trafo boyle bi baglanti varmi imis

Pesen

Üye
Çok değerli arkadaşlar uzun bir sürenin ardından yazı yazmanın heyecanlı yaşıyoruz Arkadaşlar bir şantiyede böyle bir trafoya denk geldim Uzaktan etiketine baktım bundan soruyor Tamam Yüksek gerilime Yıldız nötr tarafı da yıldız da öteki i i i
Harfler ile oluyor ne anlama geliyor Bilen varsa paylaşsın Selamlar saygılar
20190216_124027.jpg
20190216_124049.jpg

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Çok değerli arkadaşlar uzun bir sürenin ardından yazı yazmanın heyecanlı yaşıyoruz Arkadaşlar bir şantiyede böyle bir trafoya denk geldim Uzaktan etiketine baktım bundan soruyor Tamam Yüksek gerilime Yıldız nötr tarafı da yıldız da öteki i i i
Harfler ile oluyor ne anlama geliyor Bilen varsa paylaşsın Selamlar saygılarEkli dosyayı görüntüle 52019Ekli dosyayı görüntüle 52020
YN: yüksek gerilim tarafında yıldız bağlı nötr noktası dışarı çıkartılmış bağlantı
İİİ: Herbir faz için 3 adet birbirine seri bağlı bobinleri ifade ediyor,ve seri bağlı bobinler de birbirine üçgen bağlantı ile bağlanmış.ondan dolayı sembolde YNd olarak ifade edilmemiş

YN: yüksek gerilim tarafında yıldız bağlı nötr noktası dışarı çıkartılmış bağlantı
İİİ: Herbir faz için 3 adet birbirine seri bağlı bobinleri ifade ediyor,ve seri bağlı bobinler de birbirine üçgen bağlantı ile bağlanmış.ondan dolayı sembolde YNd olarak ifade edilmemiş
Ahmet hocam tesekur ederim fakat standart trafolardan biraz farkli degilmi sizce yani niye bu kadar sargi eklesinler ki
Acaba saglam olsun diyemi
Dogal kompanzasyon yapsin diye mi
Harmonik ler icin mi ne olabilir

sekonder zıgzak baglantı, Dagıtım yuk esıt olmıyan, özellıkle ufak köy mahalle dagıtım sebekelerınde kullanılır. Treafo sargıları eşit yüklensın amaçlanır.

Peki sayin zeybek dogal kompanzasyon dyn tipi trafolarlan yapildigini duymustum acaba ne kadar dogru
Bildigim kadari bu efendim

Ahmet hocam tesekur ederim fakat standart trafolardan biraz farkli degilmi sizce yani niye bu kadar sargi eklesinler ki
Acaba saglam olsun diyemi
Dogal kompanzasyon yapsin diye mi
Harmonik ler icin mi ne olabilir
Selamlar.
Bunun için tek bir belirteç kullanılamaz. YG trafolarında 100 civarı parametre vardır. Tasarım yapan kişi/kişilerin hesaplarına göre ve OG tüketim durumuna göre bağlantı şekli belirlenir.
Aşağıdaki gibi bağlantı grupları mevcuttur.
NOT: Nötr noktasını alacağınız yerler için "n" harfi ekleyin. Örneğin; ikinci satırdaki yıldız-yıldız bağlantı şekline göre nötr eklenince "Ynyn0" olmaktadır.
Trafo Bağlantı.png

İnternette bu tür bilgiler kısıtlı olsa da mevcuttur. Ben araştırırken çok zorlanmıştım.
İyi çalışmalar.

Trafo,2700 kva gibi büyük bir güç ve çıkış voltajı 1500 volt.Bu yöndende düşünmekte yarar var.Yani,basit bir
uygulama için üretilmiş gibi görünmüyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,148
Kullanıcılar
449,888
Son üye
kalemx

Yeni konular

Geri