Bu motor tahtayı deler mi ?

mmetem55

Üye
Merhaba , iyi günler arkadaşlar bir sorum var. Bu motorun ucuna klemens ile matkap ucu takarsam , tahtayı delebilirmi ? NOT: 9V pil ile besliyorum.
IMG_20230529_144943.jpg

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
deler delmesine de, tahta dediğin ne kalınlıkta? cinsi? gibi sorular var sorunlar var. elindeki oyuncak motoru, matkap motoru değil, ki olsa bile matkabın (gerçek adı delicidir drill. matkap delik açan ucun adıdır) dişli sistemi var devir ayarı var soft start tetik var. ama öğrenmek için mutlaka dene.

deler delmesine de, tahta dediğin ne kalınlıkta? cinsi? gibi sorular var sorunlar var. elindeki oyuncak motoru, matkap motoru değil, ki olsa bile matkabın (gerçek adı delicidir drill. matkap delik açan ucun adıdır) dişli sistemi var devir ayarı var soft start tetik var. ama öğrenmek için mutlaka dene.
Hobi amaçlı yapmak istedim yoksa kullanmak için delicim var.

hobi matkabı için o motor çok küçük, daha güçlü bir motor bulmanı tavsiye ederim. ben temizlediğim pbc kartlarda bazen lehimi tam temizleyemezdim. 12 voltta çalışan bir motorla yapmıştım. o bile zayıf kalıyordu bazen. hani yüksek devir filan diyorlar ya o değil önemli olan. o yüzden drillerde dişli sistemi var. tork sağlamak için.

hobi matkabı için o motor çok küçük, daha güçlü bir motor bulmanı tavsiye ederim. ben temizlediğim pbc kartlarda bazen lehimi tam temizleyemezdim. 12 voltta çalışan bir motorla yapmıştım. o bile zayıf kalıyordu bazen. hani yüksek devir filan diyorlar ya o değil önemli olan. o yüzden drillerde dişli sistemi var. tork sağlamak için.
12 Volt motorum var fakat ucunda dişliye benzer birşey var ve metal pense ile baya uğraşmama rağmen çıkmıyorudu.

ısıtmayı denedin mi? o ucundaki dişli pirinç olması lazım

Ne kadar bir sıcaklık gerekiyor lehim makinesi yetermi yoksa ocaktamı ısıtacağım ?
ben pürmüz çakmakla ısıtıyorum. lehim makinesi yetmez., ocakta büyük gelir her yeri ısıtır.

o motorun ucuna klemensi lehimlersen motor elinde kalır matkap için mikro madren var ama motorun değerinden fazla olur hobin olur fobi...

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,822
Son üye
hamidettin

Yeni konular

Geri