Bu motor kaç kw?

@Under Ground hocamın dikkati sayesinde fark ettikki motor üçgende 220 yıldızda 380 voltta çalışıyor,bütün taşlar yerine oturdu ama motorun ağzındaki yük çok fazla olduğu için balata sistemi yapmışlar lakin bu sistem devamlı arıza veriyor ve tamiri sıkıntılı oluyor bu yüzden balata sistemi iptal edilmiş direk yüke bağlanmış.motoruda balatalı sistemde çalıştıgı şekilde (yızdız bağlı) kaldıramamışlar,(amper 120 ye çıkıyor voltaj 300e kadar geriliyor haliyle motor kalkmiyor) şimdiden söyleyim Şebeke 45 ampere kadar iyi sonra voltaj düşüyor, ben etiketdeki ayrıntiyı fark etmediğim için motorun devamlı yıldızda bağlı olduğü için bobinlerinin hasar alğını veya üstündeki ğücün yanlış olduğunu düşündüğüm için size danışayım dedim(dipnot;ben etiketi üç ayrı bobinciye gönderdim hiçbiri fark etmedi)sorun şu ki biz bu motoru nasıl kaldıracağız???

motor yaklaşık 45kW.
yukunuz ne bilmiyorum ama yumuşak yolvericiyle kaldırabilirsiniz.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Hidrolik kaplin nasıl olur kocaman ustam . Önceden de mil de darbesiz kalkis için bir uygulama varmış herhalde .
Grafıt tozu doldurulmuş kaplınlerde vardır. Santrufij kaplın olarakda geçer,
Ayrıca, etıketde, 1450 ve 910 rakamları var, bu motorun çift devirli oldugunu göstermezmi.

Grafıt tozu doldurulmuş kaplınlerde vardır. Santrufij kaplın olarakda geçer,
Ayrıca, etıketde, 1450 ve 910 rakamları var, bu motorun çift devirli oldugunu göstermezmi.
Etiketi bi çözebilsem,910 yazısının yanında ki işaret sanırım % işareti

Ustam motorun 45 kw olduğunu nasıl bildiniz

P= 1,73 x U x I x COS
P= 1,73 x 380 x 72 x 0,86
P= 40706,208
P= ∿ 41kw (şebekeden verilen güç)

motor milinden alınan güç daha düşük olacaktır fakat yumuşak yolverici akım (70A) değerleriyle kıyaslama yaptığım için motorun yaklaşık 45kW olarak düşündüm.
Etiketi bi çözebilsem,910 yazısının yanında ki işaret sanırım % işareti

muhtemelen verim

P= 1,73 x U x I x COS
P= 1,73 x 380 x 72 x 0,86
P= 40706,208
P= ∿ 41kw (şebekeden verilen güç)

motor milinden alınan güç daha düşük olacaktır fakat yumuşak yolverici akım (70A) değerleriyle kıyaslama yaptığım için motorun yaklaşık 45kW olarak düşündüm.

muhtemelen verim
Anladım ustam ama motorun bir rus malı olması herşeyi değiştiriyor😄Az buçuk rusça bilen biriyle yaptığımız fikir çatışmasından sonra motorun 18 kw 1450 devir %910 verimlilik 0.86 cosq değerine sahip numunelik bir rus antikası olduğunu düşünmekteyim(%100 değil tabi)
Kлд Bu ifadeyi rusça olarak arattim. Birşey bulamadım malesef .
Bende bulamdım yeterlilik gibi birşeymiş sanırım

18 kw motor
Anladım ustam ama motorun bir rus malı olması herşeyi değiştiriyor😄Az buçuk rusça bilen biriyle yaptığımız fikir çatışmasından sonra motorun 18 kw 1450 devir %910 verimlilik 0.86 cosq değerine sahip numunelik bir rus antikası olduğunu düşünmekteyim(%100 değil tabi)

Bende bulamdım yeterlilik gibi birşeymiş sanırım
18 kw. ,72 amper cekıyormu?

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,921
Son üye
TursuBidonu

Yeni konular

Geri