Bu memlekette ne yapılır ?

4 yıl okul süresinde kontrolkalemi gibi sitelerde 2 adet mesajın varsa bu mesleğe yeterince değer vermiyorsun yani sevmiyorsun demektir. Eğer böyleyse başka bir meslek veya işte çalışmanı tavsiye ediyoruz.
😁
bencesi bu kriter olmamalı, az önce baktım benim 384 mesajım var. bunun 50'si filan bana aittir, geri kalanı ofis bilgisayarı açık hesap ihtiyacı olan tüm arkadaşlar sorusunu-mesajını yazıp kaybolmuşlar. son sene şifre değiştirdim, yeni hesap açmak zorunda kaldılar 😊

en iyisi bu memleketi terk etmek ....
bırakın iş bulmayı kendi yaptığımız işler projeler bile yolunda gitmezken başkasının yanınd açalışmayı düşünemiyorum......

kimse yanlış anlamasın ama bu daha muhendis arkadaşların iyi günleri sadece olaya elektrik olarak bakmıyorum şuan herkes okul okuyup kariyer yapıp çok para kazanma derdinde mesleki okullardan çıkan tekniker sayısı yok denecek kadar az yakın zamanda 4 yıllık univeriste okuyanları vardiyalarda bakımcılık elektrikçilik yaptığını göreceksiniz çok rahat işletmelerin beyaz yakalı personel sayısı yüzde onu gecmez hal boyle olunca ortalık issiz üniversite mezunları ile doluyor ne yazikki gönül isterki yaradan herkesin gönlüne göre iş versin ama zor ne yazikki ..

Aslında herkes üniversite okumak zorunda değil ama ünivertede mühendislik okuyan da bu mesleği öğrenmiş olmalı ama bizim eğitim sistemimiz diplomalı işsizler üretmek için kurulmuş daha önce bir millieğitim bakanı eğitimde reform değince çok seviniyordum işte hatalarını anladılar eğitim düzelecek diye ama hepsi eskisinden beter çıktı en iyi sistemler bugünkü sistemlerden 40-50 yıl önce kullanılan sistemmiş biz eğitimde reform diye düzgün giden sistemi bozmuşuz ve bozmanın yoluna bakmışız.Ben Sakarya 1.end.meslek lisesi mezunuyum Adapazarı end.meslek lisesi de denilir o okuldan 1970 ve 1980 lerde mezun olmuş hocalarımız vardı hiç unutmam Meslek ve atelye hocamız Mehmet Demirezer bir gün sınıfta:Biz bu okuldan mezunolan 50 elektrik teknisyeniydik yarısı üniversiteye gitti diğer yarısı piyasanın sayılı elektrikçisi oldu ben kredili sistemde okudum 1994 de kaydımı İst.avcılar a aldırdım dersten kaldığım meslek bilgisi Avcılar da veren hocam Mehmet hocamın liseden sınıf arkadaşı çıktı.
Bizde de var tabi benim gençliğimde atari salonları vardı şimdi herkesin cebinde oyun oynadığı hovardalık yaptığı telefon mevcut bu telefonla ben bir fabrikaya gittiğimde bilmediğim invertör çıkarsa pdf ini indirmek hesaplamar yapmak için elektrik hesap programları var onun için kullanıyorum whatshap dan mesajlaşmak için kullanıyorum ama gençler oyun peşinde tabi oyunda oynayacaksın ama içine etmeden oynayacaksın
10 gündür telefonum bozuldu whatshap ım yok nokia tuşlu telefon buldum onu kullanıyorum bu teknolojik cihazlar bizim için ne kadar önemliymiş daha iyi anlıyorum

4 yıl okul süresinde kontrolkalemi gibi sitelerde 2 adet mesajın varsa bu mesleğe yeterince değer vermiyorsun yani sevmiyorsun demektir. Eğer böyleyse başka bir meslek veya işte çalışmanı tavsiye ediyoruz.
Böyle bir yaklaşım ile mesleği sevmedigim sonucuna varmanız çok garip gerçekten . Mesleği sevmek için başka ne yapılabilir sorusuna onlarca cevap siralayabilecekken tek kisasinizin bu olması yine bı o kadar garip
Ben mesleğimi hakkıyla yapabilecek potansiyele aldığım eğitim ile bilgi ve birikime sahip olduğuma inanıyorum. Teşekkürler:)

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri