bu mektubu başbakanlığa yazarsam yanlışmı olur

yavuz31

Usta Üye
ülke endüstrisinde çalışmakta endüstriyel otomasyon ve buhar kazanı dalında işler yapmaktayım ancak yaptığım geniş araştırmalar neticesinde alev fanı orjinal adı ile (brülör) dediğimiz bu cihazın ülkemiz genelinde 3 veya 4 modeli bulunmakta ve yabancı menşei dir bu cihazların ülke genelinde garanti kapsamında olduğu için servisleri vardır lakin cihazın çalıştırılması devreye alınması ve kullanılması tehlikeli olduğundan ve bu sektörde yok denecek kadar teknik elemanın olmamasından dolayı mevcuttaki servisler basit arıza Bakım onarım gibi işlerine fahiş fiyatlar istemektedir kaldıki servis yetkilileri cihazla alkalı bilgileri eğitimi adeta devlet sırrı gibi saklamakta kursları bölge müdürlükleri dışında verilmemektedir bu statükonun ülke ekonomisine verdiği zarar ise gizli kalmış farkedilmemiştir öyleki sağlam parçalara dahi arızalı denilerek binlerce dolar yabancı menşei parçaya para ödettirmektedirler sadece bir fotosel denilen parçayı silip temizlemeye 500 tl alınmaktadır kaldıki bu statüye devletimizin yetiştirdiği makine mühendisleri dahi ortak olmaktadır benim acizane isteğim bu cihazın eğitiminin gerek okullarda gerekse çıraklık eğitim merkezlerinde yaygınlaştırılmasını istiyorum cihaza en yakın hatta içi içe olan meslek kendi mesleğim olan otomasyon dur tüm araştırma ve çabalarıma rağmen eğitim ve kurs bulamamaktayım bilginize.

eleman yetiştirilmesi veya mevcuttaki teknik elemanların bunu öğrenmesinden dolayı

1-paramız yurt dışına fazla çıkmayacak
2-sektörde eleman sıkıntısından dolayı işler aksamayacak
3-işverene maliyeti yüksek fiyata çıkmayacak
4-rekabet artacak
5-biraz daha istihdam

bu da bir görüş tabiki bence (kendi fikrim ) sakınca yok...

e-mail =

baaşbakanlığa
işkura
çalışma bakanlığı ve alo 170 hattına
millieğitim bakanlığına
makine mühendisleri odasına

yazılmıştır

umarım tutuklanmam korkuyorum :)

Allah yardımcın olsun kardeş. güzel bir konuya parmak basmışsın gerçekten desteklenmesi gerekiyor bu tarz eğitimlerin.

özellikle bu konu hakkında bir çok kişi susuyor ve bildiği halde adanada bu iş en iyi bilen 2 kişi var baltur servisi ve echostar ve bu arkadaşlarımızı hatır sormak için dahi aradığm ımda telefona korkularından bakmıyolar bir şey sorar brülör öğrenirim diye ve yanlarında kimseyi bedeva bile çalıştırmıyorlar kimse öğrenmesin diye servis arabalarıda passat veya bmw bizim bu işten ekmek yiyen insanların malında prasında gözümüz yok ama bilinmeyen bir kanaldan hem ülke hem bizler zarar ediyoruz bu işi insanlara yada elektrikten anlayanlara öğretin tabi isteyen olursa

ayrıca ben korkuyorum demem sadece latifeden ibarettir yoksa bu tür istemleri kurumlardan istemek suç değildir bilakis devletin bu yanlışı daha iyi görüp okullarda eğitim vermeye başlaycaktır eğer herkes aynı konuda mutabık kalır e-mail atarsa tabi

dahada önemli site yöneticilerimizden brülörler adı altında geniş bir konu dalı yada bölüm açılmasını istiyorum siteye katkım olsun kabul ederlerse

tutuklasalar beni tutuklarlardı.ben cumbabaya yazdım. uluderede ölen vatandaşlara ödedikleri tazminat için.gaziye 20binlira iyiki kolun koptu bacağın koptu. şehide 63 bin lira iyiki şehit oldun parası. uluderede adi kaçakçı dediğiniz vatandaşa da 125 bin lira . o zaman herkez adi kaçakçı olmak ister ölçünüz bu mu dedim ama kimse cevap vermedi. demek ki vicdanları çok geniş.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri